pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Gorące tematy

  • 19 listopada 2018
  • wyświetleń: 7943

Kto zostanie starostą pszczyńskim? Dzisiaj poznamy odpowiedź

Dziś poznamy odpowiedź na jedną z ostatnich wyborczych zagadek. W poniedziałek odbędzie się pierwsza sesja z udziałem radnych powiatowych kadencji 2018-2023, którzy wybiorą starostę pszczyńskiego. Wiele wskazuje na to, że tej funkcji nie będzie już sprawował Paweł Sadza.

Sesja podsumowująca czteroletnią kadencję Rady Powiatu Pszczyńskiego - 10.10.2018
Paweł Sadza starostą pszczyńskim był od 2010 roku.W tym roku uzyskał rekordowy wynik, ale wiele mówi się o tym, że w zarządzie powiatu zastąpi go ktoś inny. · fot. BM / pless.pl


Sesja rozpocznie się o godzinie 13.00. W jej programie są między innymi: złożenie ślubowania przez radnych, a także wybór przewodniczącego Rady Powiatu. Również podczas tej sesji najprawdopodobniej wybrany zostanie starosta pszczyński.

Od dłuższego czasu w kuluarach mówi się o tym, że o dalsze piastowanie tego urzędu nie będzie się ubiegał Paweł Sadza. Dotychczas jednak z ust starosty dwóch poprzednich kadencji deklaracja w tej sprawie nie padła. Tu należy odnotować, że w wyborach samorządowych Paweł Sadza zebrał aż 3313 głosy, co było rekordowym wynikiem w historii Rady Powiatu Pszczyńskiego.

Sesja podsumowująca czteroletnią kadencję Rady Powiatu Pszczyńskiego - 10.10.2018
Nowym starostą może być Barbara Bandoła (z lewej). W gronie jej potencjalnych zastępców wymieniana jest osoba Damiana Cieszewskiego (po prawej). · fot. BM / pless.pl


Spośród wielu kandydatów na to stanowisko za politycznymi kulisami najczęściej powtarzane jest nazwisko Barbary Bandoły. W październikowych wyborach przewodnicząca Rady Powiatu poprzedniej kadencji zdobyła 1295 głosów. Był to drugi najwyższy wynik spośród wszystkich kandydatów KWW Ziemia Pszczyńska. W tym miejscu warto dodać, że Barbara Bandoła była już członkiem zarządu powiatu w latach 2010-2014. Radną powiatu pszczyńskiego była także podczas kadencji 1998-2002.

Jeśli wierzyć nieoficjalnym pogłoskom, skład zarządu powiatu uzupełnią Damian Cieszewski oraz Grzegorz Nogły. Dyrektor III Liceum Ogólnokształcącego z powodzeniem kandydował do Rady Powiatu Pszczyńskiego (zdobył 925 głosów). Grzegorz Nogły (członek zarządu powiatu podczas kadencji 2014-2018) starał się o stanowisko wójta Pawłowic - ostatecznie nieznacznie przegrywając tę batalię z Franciszkiem Dziendzielem.

Czy tak ostatecznie się stanie dowiemy się dziś w godzinach popołudniowych.

Oskar Piecuch / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.