pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Gorące tematy

  • 2 listopada 2018
  • 4 listopada 2018
  • wyświetleń: 15272

Wkrótce ruszy budowa wodnego placu zabaw i rolkostrady

Do końca maja 2020 roku na terenie w rejonie ulicy Bramkowej w Pszczynie wybudowany zostanie wodny plac zabaw, a także strefa rekreacji dla seniorów. Urząd Miejski ogłosił przetarg na wykonanie tego zadania.

wodny plac zabaw
Projekt zagospodarowania terenu przy ulicy Bramkowej · fot. UM Pszczyna


Teren w rejonie ulicy Bramkowej i Młyńskiej, w obrębie którego ma powstać inwestycja obejmuje 15.519.26 m2. Obecnie na tzw. "Wembley", znajduje się siłownia zewnętrzna oraz plac zabaw.

Projekt zakłada budowę wodnego placu zabaw z maszynownią, rozbiórką obiektów budowlanych kolidujących z inwestycją, a także rozbudowę istniejącego placu zabaw. Wykonawca będzie odpowiadał też za przebudowę istniejącego budynku ze zmianą sposobu użytkowania na zaplecze sanitarno-gospodarcze. Ponadto wymieniona zostanie nawierzchnia istniejących ścieżek asfaltowych wraz z uregulowaniem krawędzi ścieżek i dostosowanie ich do szerokości 150+100cm i przeznaczeniem ich odpowiednio na rolkostradę oraz chodniki towarzyszące.

Bramkowa, park wodny
Wizualizacja parku wodnego przy ulicy Bramkowej · fot. UM Pszczyna


W ramach zadania przewidziano również: wymianę istniejącego utwardzenia terenu na nowe z kostki brukowej wokół istniejącego budynku, wzniesienie muru oporowego w postaci ścianki do boulderingu przy wodnym placu zabaw, a także zagospodarowanie terenu poprzez lokalizację wodnej kuli grantowej, małej tężni solankowej, kosze na odpady, ławki, stojaki na rowery, lampy oświetlenia parkowego, naświetlacze - oświetlenie placu zabaw, oświetlenie w gruncie - oprawy punktowe przy istniejących drzewach. W przetargu ujęto też wycinkę istniejących drzew.

Termin wykonania zamówienia upłynie 31 maja 2020 roku.

Bramkowa, park wodny
Wizualizacja parku wodnego przy ulicy Bramkowej · fot. UM Pszczyna

BM / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.