Gorące tematy

  • 16 lipca 2018
  • 17 lipca 2018
  • wyświetleń: 16346

Szansa, że szpital wznowi działalność 1 sierpnia. NFZ zaprosił do rokowań

16 lipca do pszczyńskiego starostwa dotarła wyczekiwana wiadomość - Narodowy Fundusz Zdrowia zaprosił powiatową spółkę do wzięcia udziału w obiecanych rokowaniach na udzielanie świadczeń w rodzaju leczenia szpitalnego na obszarze powiatu pszczyńskiego.

Rokowania zostały ogłoszone na wszystkie zakresy w rodzaju leczenia szpitalnego, które w szpitalu do tej pory funkcjonowały.

- Na dniach zakończone zostaną prace remontowe, które od kilkunastu dni prowadzimy w części szpitala odzyskanej od poprzedniego dzierżawcy. Mamy też oświadczenia pracowników, chcących podjąć pracę w szpitalu oraz sprzęt. Zaproszenie nas przez NFZ do rokowań daje nadzieję, że szpital w powiecie pszczyńskim będzie mógł od 1 sierpnia wznowić swoją działalność. Robimy wszystko, żeby do tego doszło i skrupulatnie przygotowujemy się do złożenia naszej oferty - informuje starosta pszczyński, Paweł Sadza.

Przypomnijmy, dostęp do całości budynku powiat uzyskał dopiero początkiem lipca (do 30 czerwca część budynku dzierżawiła spółka Centrum Dializa), ale dzięki wielkiemu zaangażowaniu wielu osób, w tym wolontariuszy, pracowników szpitala i ich rodzin, bardzo dużo udało się zrobić. Ekipy od początku pracują tak, żeby w momencie złożenia do Narodowego Funduszu Zdrowia oferty do rokowań wszystko było gotowe. Silne wsparcie odczuwane jest także ze strony kadry medycznej, która podtrzymuje chęć pracy w szpitalu i złożyła odpowiednie oświadczenia. Oferta zostanie złożona do Narodowego Funduszu Zdrowia w ciągu najbliższych dni.

Szpital w Pszczynie, Szpital Joannitas

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szpital w Pszczynie, Szpital Joannitas" podaj

BM / pless.pl

źródło: Powiat Pszczyński

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szpital w Pszczynie, Szpital Joannitas" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.