Gorące tematy

  • 29 czerwca 2018
  • 1 lipca 2018
  • wyświetleń: 17737

NFZ oddalił protesty powiatu ws. szpitala i unieważnił konkurs

Narodowy Fundusz Zdrowia oddalił protesty powiatu pszczyńskiego w sprawie szpitala w Pszczynie, a następnie unieważnił konkurs. Potwierdził również chęć przeprowadzenia rokowań "najszybciej jak to możliwe".

Szpital w Pszczynie
Szpital w Pszczynie · fot. Oskar Piecuch / pless.pl


- Dzisiaj zostało ogłoszone rozstrzygnięcie postępowania na leczenie szpitale - ponieważ 2 oferty musiały zostać odrzucone, jak również protest złożony przez Centrum Przedsiębiorczości, postępowanie zostało unieważnione - poinformowała redakcję naszego portalu Małgorzata Doros, rzecznik prasowy Śląskiego OW NFZ w Katowicach.

Fundusz równocześnie potwierdza, że niebawem rozpocznie rokowania, by szpital mógł być prowadzony przez powiatową spółkę Centrum Przedsiębiorczości. - Zgodnie ze złożoną wczoraj deklaracją Piotra Nowaka, zastępcy dyrektora ds. medycznych ŚOW NFZ Śląski OW NFZ najszybciej jak to możliwe, jednak po spełnieniu przez Centrum Przedsiębiorczości warunków wymaganych obowiązującym prawem, ogłosi rokowania na leczenie szpitalne w Pszczynie - zapewniła Małgorzata Doros i dodała, że we wtorek 3 lipca w siedzibie NFZ w Katowicach odbędzie się spotkanie robocze dotyczące przyszłości szpitala.

Po tym jak decyzja NFZ o oddaleniu protestu wpłynęła do Starostwa Powiatowego, na stronie urzędu pojawiła się informacja w tej sprawie.

Informacja Starostwa Powiatowego w Pszczynie nt. oddalenia protestów złożonych przez NFZ:29 czerwca z niezrozumiałych dla nas przyczyn Śląski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia poinformował, że 27 czerwca (czyli w przeddzień spotkania w NFZ z pracownikami szpitala i mieszkańcami Pszczyny) oddalił wszystkie protesty złożone przez powiat pszczyński na czynność odrzucenia ofert w konkursie na leczenie szpitalne na obszarze powiatu pszczyńskiego oraz świadczenia pielęgnacyjno-opiekuńcze. Tym samym Narodowy Fundusz Zdrowia nie pozwolił na płynne przejęcie i zachowanie ciągłości pracy Szpitala Powiatowego w Pszczynie, pozbawiając opieki medycznej na miejscu 108 tysięcy mieszkańców powiatu pszczyńskiego.

W związku z tym, powiat pszczyński czyni wszelkie starania, by przystąpić do obiecywanych nam od kwietnia rokowań.

Od poniedziałku 25 czerwca komisyjnie przejmowane są pomieszczenia i sprzęt, przekazany w dzierżawę Centrum Dializa Sp. z o.o. z Sosnowca. W sobotę, 30 czerwca w godzinach nocnych nastąpi ostateczne przejęcie obiektu. W poniedziałek, 2 lipca rozpoczną się przygotowania w zakresie porządkowania obiektu oraz zbierania informacji od pracowników, czy ich wola podjęcia pracy w Szpitalu Powiatowym jest aktualna w przypadku przyznania kontraktu w późniejszym terminie. Dziękujemy pracownikom szpitala za dotychczasową cierpliwość i zaoferowaną szeroką pomoc.


Szpital w Pszczynie, Szpital Joannitas

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szpital w Pszczynie, Szpital Joannitas" podaj

new / pless.pl

źródło: Powiat Pszczyński

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szpital w Pszczynie, Szpital Joannitas" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.