Gorące tematy

  • 27 czerwca 2018
  • wyświetleń: 6449

Powiat pszczyński złożył protest do NFZ ws. szpitala

We wtorek, 26 czerwca powiat pszczyński złożył oficjalny protest na czynność odrzucenia ofert w konkursach na leczenie szpitalne i Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy.

szpital, korfantego, wodna wieża
Szpital w Pszczynie · fot. pless.pl


- Mimo piętrzących się trudności, mimo coraz mniejszych pokładów nadziei nie odrzucimy żadnej z możliwych procedur dających szansę utrzymania pszczyńskiego szpitala. Liczymy na pozytywne rozpatrzenie naszego protestu, zakładając jednakowoż, że wykorzystamy wszystkie drogi odwoławcze. W końcu, jeśli nie pozostanie nic innego, wystąpimy o ogłoszenie od dawna obiecanych nam rokowań. Obok spraw związanych z budynkiem szpitalnym, sprzętem medycznym i umów z podwykonawcami, problemem najważniejszym jest wsparcie ze strony kadry medycznej i deklaracja podjęcia pracy w pszczyńskim szpitalu - poinformowało na swojej stronie Starostwo Powiatowe w Pszczynie.

- Zdajemy sobie sprawę, że cierpliwość kadry medycznej została mocno nadwyrężona przedłużającym się procesem konkursowym. Jednak podejmiemy każdą próbę ratowania szpitala i dlatego od poniedziałku, 2 lipca będziemy kontaktować się telefonicznie ze wszystkimi pracownikami, którzy zadeklarowali chęć pracy w publicznym Szpitalu Powiatowym w Pszczynie. Będziemy pytać, czy deklaracja o gotowości podjęcia pracy pozostanie aktualna w przypadku uzyskania kontraktu w drodze rokowań od 1 sierpnia br. Po zebraniu tych informacji będziemy wiedzieć, czy nadal możliwe jest spełnienie wymagań kadrowych i przystąpienie do rokowań w sprawie uzyskania kontraktu na leczenie szpitalne w pszczyńskim szpitalu - czytamy w opublikowanym komunikacie.

Oskar Piecuch / pless.pl

źródło: Powiat Pszczyński

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szpital w Pszczynie, Szpital Joannitas" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szpital w Pszczynie, Szpital Joannitas

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szpital w Pszczynie, Szpital Joannitas" podaj