Firmy w czasie epidemii Firmy w czasie epidemii

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Gorące tematy

  • 27 grudnia 2017
  • 28 grudnia 2017
  • wyświetleń: 36233

[WIDEO, ZDJĘCIA] Pożar stodoły przy ul. Szkolnej w Goczałkowicach-Zdroju

W środę około godziny 22.00 przy ulicy Szkolnej w Goczałkowicach-Zdroju doszło do pożaru stodoły. W działaniach gaśniczych brało udział kilkanaście zastępów straży pożarnej.Działania strażaków w pierwszej fazie akcji polegały na gaszeniu palącego się budynku oraz obronie sąsiadujących zabudowań gospodarczych. W trakcie dojazdu na miejsce kolejnych pojazdów pożarniczych, systematycznie zwiększano ilość stanowisk gaśniczych oraz przystąpiono do organizacji punktów czerpania wody. W kulminacyjnym momencie akcji podawano wodę z siedmiu stanowisk gaśniczych. Gaszenie pożaru było utrudnione m.in. przez silny wiatr, który przenosił palące się materiały wokół miejsca pożaru.

Pożar stodoły przy ul. Szkolnej w Goczałkowicach-Zdroju - 28.12.2017 · fot. OSP Ćwiklice


Po ugaszeniu obiektu przystąpiono do jego rozbiórki oraz przelania pogorzeliska wodą. W wyniku pożaru spaleniu uległa stodoła o powierzchni ok. 250 m2, w której znajdowały się różnego rodzaju maszyny oraz sprzęt rolniczy. Łącznie w działania, które zakończono około godziny 2.30, zaangażowane były 3 zastępy z KP PSP z Pszczyny oraz 10 zastępów z jednostek OSP z Goczałkowic-Zdroju, Wisły Wielkiej, Łąki, Jankowic, Studzienic, Ćwiklic, Piasku, Rudołtowic. Na miejscu zdarzenia obecni byli również policjanci i pogotowie energetyczne.

Miejsce zdarzenia

BM / pless.pl, źródło: KP PSP Pszczyna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.