pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Gorące tematy

  • 15 grudnia 2017
  • 17 grudnia 2017
  • wyświetleń: 13427

Na terenie Krupińskiego powstanie centrum produkcyjno-remontowe

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Kopalnia Krupiński w Suszcu - likwidacja" podaj

Na terenie gminy Suszec ma powstać nowoczesne centrum produkcyjno-remontowe grupy kapitałowej Jastrzębskiej Spółki Węglowej. - Pierwsze, prorozwojowe inwestycje o wartości ok. 60 mln zł przyniosą korzyści finansowe zarówno JSW, Jastrzębskim Zakładom Remontowym, jak i gminie - zapewnia inwestor. W przedsięwzięciu zagospodarowania terenów pogórniczych uczestniczyć mają również JSW Innowacje wspólnie z Głównym Instytutem Górnictwa. Ich zadanie będzie polegało na przygotowaniu kolejnych projektów wykorzystujących potencjał gminy oraz infrastrukturę byłej kopalni Krupiński. Tak ambitny plan przedstawiciele JZR oraz JSW zaprezentowali na spotkaniu z wójtem i Radą Gminy Suszec, które odbyło się 14 grudnia w Suszcu.

hala, Krupiński, JSW, kopalnia
Wizualizacja hali produkcyjnej JZR · fot. JSW SA


Rozwój JZR, wchodzących w skład Grupy Kapitałowej JSW, pozwoli zoptymalizować dostawy wybranych produktów potrzebnych do bieżącej działalności kopalń niezależnie od cykli koniunkturalnych zachodzących w gospodarce. Początek prac inwestycyjnych zaplanowano na pierwszą połowę 2018 r., a rozpoczęcie przyjęć nowych pracowników na ostatni kwartał 2018 roku. Pierwsze elementy tras przenośników ścianowych, rurociągów, szyny jezdne oraz krążniki do przenośników taśmowych mają zjechać z linii produkcyjnych już na początku 2019 r.

- Dostarczanie do JSW gotowych produktów wytwarzanych przez tzw. własne zasoby JZR zagwarantuje Spółce ich dostępność oraz wysoką jakość w najkorzystniejszej, rynkowej cenie - zapewnia Rafał Rychter, prezes Jastrzębskich Zakładów Remontowych. - Inwestycja przyczyni się do modernizacji i unifikacji stosowanych w JSW maszyn i urządzeń górniczych, poprawiając dostęp do innowacyjnych rozwiązań.

Główne nakłady inwestycyjne zostaną poniesione na modernizację i budowę nowych hal produkcyjnych, a także na zakup nowoczesnego parku maszynowego zapewniającego odpowiednią jakość produktów i wykonywanych prac remontowych. Dzięki uruchomieniu przez JZR produkcji na terenie gminy Suszec powstaną nowe miejsca pracy. W samych JZR zatrudnienie znajdzie ok. 150 osób, głównie spawacze. Kolejne miejsca pracy powstaną u poddostawców oraz podwykonawców.

- Gmina Suszec, tak jak obiecywaliśmy przekazując kopalnię Krupiński do SRK, nie została pozostawiona sama sobie. Dzięki planowanym przez JSW inwestycjom powstaną tu nowe miejsca pracy, wzrośnie potencjał regionu i, co ważne, nadal będą wpływały na konto Gminy podatki, na przykład od nieruchomości. Inwestycja realizowana przez JZR to dopiero początek. Mamy kolejne ambitne plany, które są w trakcie opracowywania przez JSW Innowacje oraz GIG - podkreśla prezes JSW Daniel Ozon i dodaje: - Na rozwoju Jastrzębskich Zakładów Remontowych skorzystają wszystkie zaangażowane strony. JZR ugruntuje wysoką pozycję na rynku m.in. dzięki zwiększeniu specjalizacji i unowocześnieniu technologii. JSW zyska łatwiejszy i szybszy dostęp do nowych produktów, ograniczy postoje produkcyjne i monopolizację rynku oraz zoptymalizuje koszty, a to przyczyni się do wzrostu wartości grupy kapitałowej.

Na zakończenie spotkania doszło do podpisania listu intencyjnego pomiędzy zarządem JSW i władzami gminy Suszec, w którym obie strony zobowiązały się do współpracy w zakresie uregulowania gospodarki wodno-ściekowej na terenie gminy. - Chciałbym, aby współpraca Jastrzębskiej Spółki Węglowej z gminą Suszec przyczyniła się do poprawy warunków życia jej mieszkańców i stanowiła przykład wspólnej dbałości o środowisko naturalne oraz współpracy górniczego przedsiębiorcy z samorządem - powiedział Daniel Ozon, prezes JSW.

new / pless.pl, źródło: Jastrzębska Spółka Węglowa SA

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Kopalnia Krupiński w Suszcu - likwidacja

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Kopalnia Krupiński w Suszcu - likwidacja" podaj