Firmy w czasie epidemii Firmy w czasie epidemii

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Gorące tematy

  • 13 grudnia 2017
  • 17 grudnia 2017
  • wyświetleń: 9377

[ZDJĘCIA] Kończą się prace na łezce i jednym z chodników przy rynku

Widać postęp prac podczas przebudowy chodników wokół pszczyńskiego rynku. Na ukończeniu są już roboty związane z układaniem nowej nawierzchni od strony północnej pierzei. Niemalże gotowa jest również tzw. łezka.

Przebudowa chodników i łezki na rynku w Pszczynie - 12.12.2017 · fot. BM / pless.pl


Nowe chodniki zostały znacznie poszerzone. Tam, gdzie prace już zakończono, czyli między innymi pod kościołem ewangelickim, ratuszem i Frykówką trakt pieszy został przesunięty o kilka metrów w głąb płyty rynku. Wiosną przed restauracjami w tym miejscu pojawią się ogródki. Zgodnie z zaleceniami konserwatora zostaną jednak odsunięte od elewacji.

Kostką została już także wyłożona tzw. łezka, dotychczas asfaltowa. Teraz ten fragment centrum miasta stanowi przedłużenie płyty rynku, zlikwidowano istniejący tu przejazd. W ramach inwestycji na chodnikach ustawiono również nowe latarnie. Jest ich teraz więcej niż przed rozpoczęciem przebudowy.

Do przebudowy pozostały chodniki od wschodniej i południowej części starówki. Na przeprowadzenie prac wykonawca, firma Betonit ma czas do końca maja 2018 roku. Jeżeli jednak aura umożliwi kontynuację robót w okresie zimowym, to wykonawca zakończy zaplanowany remont wcześniej.

new, BM / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.