Firmy w czasie epidemii Firmy w czasie epidemii

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Gorące tematy

  • 12 grudnia 2017
  • 13 grudnia 2017
  • wyświetleń: 65563

[ZDJĘCIA] Zdewastowany cmentarz Wszystkich Świętych po wichurze

Po poniedziałkowej wichurze cmentarz Wszystkich Świętych jest w dużej części zdewastowany. Olbrzymie drzewa przewróciły się na pomniki, wywracając część miejsc spoczynku i łamiąc płyty nagrobne.

Zdewastowany cmentarz Wszystkich Świętych po wichurze - 12.12.2017 · fot. BM / pless.pl, Magda


Drzewo przewróciło się w poniedziałek między godziną 17.00 i 19.00, czyli w porze, gdy wiatr był najsilniejszy. Olbrzymie konary opadły na nagrobki, niszcząc część kwater. W kilku przypadkach wyrwane z ziemi korzenie podniosły również całe płyty.

Ze względu na utrudnione dojście do uszkodzonych drzew usuwanie szkód będzie prowadzone etapami i rozpocznie się najwcześniej w środę. Na chwilę obecną niebezpieczne miejsca odgrodzono taśmą.

Jak udało nam się dowiedzieć, właściciele grobów, które zostały ubezpieczone, mogą ubiegać się o wypłatę odszkodowań. Osoby, które takiego ubezpieczenia nie posiadają, będą musiały najprawdopodobniej pokryć koszty z własnej kieszeni.

Lokalizacja:W pszczyńskim Parku Zamkowym w poniedziałek uszkodzonych zostało osiem drzew. Na bieżąco trwa akcja usuwania konarów ze ścieżek. Następnie przeprowadzona zostanie wizja w Parku Dworcowym i Parku Zwierzyniec.

Połamane drzewa w parku - efekt poniedziałkowej (11.12.2017) wichury - 12.12.2017 · fot. BM / pless.pl


Efekt poniedziałkowej (11.12.2017) wichury w Ćwiklicach - 12.12.2017 · fot. nadesłane przez Czytelników

new, BM / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.