Firmy w czasie epidemii Firmy w czasie epidemii

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Gorące tematy

  • 12 grudnia 2017
  • wyświetleń: 8113

[ZDJĘCIA] W Piasku na Mikołaja otwarto nowe przedszkole

Ponad 4 miliony złotych przeznaczył Urząd Miejski w Pszczynie na budowę nowego przedszkola w Piasku. W środę 6 grudnia miało miejsce uroczyste otwarcie.

Otwarcie przedszkola w Piasku - 06.12.2017 · fot. UM Pszczyna


Do nowej placówki będzie uczęszczało 175 przedszkolaków. W budynku powstały sale zajęć dla dzieci, salę zajęć ruchowych, szatnię, pomieszczenia administracyjne, pomocnicze i techniczne wraz z jadalnią. Powierzchnia użytkowa wynosi 885 m2.

Otwarcie przedszkola w Piasku - 06.12.2017
Przedszkole w Piasku - 06.12.2017 · fot. UM Pszczyna


- To kolejna bardzo ważna inwestycja oświatowa. Brakowało nam miejsc w przedszkolach, dlatego przygotowując się do realizacji nowych zadań, gmina wyznaczyła priorytety. Jednym z nich jest rozbudowa sieci przedszkoli. Stworzyliśmy nowe miejsca m.in. w Piasku i Porębie, gdzie wybudowaliśmy nowe placówki. W tym roku podpisałem także umowę na zaprojektowanie i wybudowanie dużego przedszkola na os. Piastów. W przyszłym roku zamierzamy oddać inwestycję - informuje burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol

new / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.