Firmy w czasie epidemii Firmy w czasie epidemii

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Gorące tematy

  • 12 grudnia 2017
  • wyświetleń: 6395

Ponad 500 gospodarstw bez prądu po poniedziałkowej wichurze

Kilkaset gospodarstw na terenie powiatu pszczyńskiego zostało pozbawionych dostępu do energii elektrycznej po ostatnich wichurach. Silne podmuchy dały się również we znaki kolejarzom i pasażerom. W Radostowicach uszkodzona została trakcja.

W poniedziałek wieczorem oraz w nocy z poniedziałek na wtorek ponownie nad południową częścią województwa śląskiego szalał silny wiatr. Wichury najbardziej dały się we znaki mieszkańcom powiatów: bielskiego, cieszyńskiego, żywieckiego i pszczyńskiego.

Jak podaje Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach, tylko w naszym powiecie pozbawionych energii elektrycznej zostało 505 gospodarstw i 10 stacji. Najgorsza sytuacja była w gminie Miedźna, gdzie do dziś rana prądu nie było w 472 punktach. 35 takich takich sytuacji zaobserwowano w gminie Pszczyna. Wszystkie usterki zostaną usunięte najprawdopodobniej dziś do południa.

Dodatkowo w poniedziałek wieczorem w Radostowicach uszkodzona została sieć trakcyjna. W rezultacie około godziny 21.00 na trasie utknął pociąg Kolei Śląskich relacji Rybnik - Bielsko-Biała. Na miejscu interweniowała straż pożarna, która wyprowadziła pasażerów i przewiozła do Pszczyny. Ruch przywrócono około godziny 5.30.

new / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.