Firmy w czasie epidemii Firmy w czasie epidemii

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Gorące tematy

  • 27 listopada 2017
  • 1 grudnia 2017
  • wyświetleń: 8468

Zmienią się zasady udzielania dotacji na rzecz ograniczenia niskiej emisji

W czwartek radni podjęli uchwałę w sprawie zmiany zasad udzielania dotacji celowej do zadań realizowanych przez mieszkańców gminy Pszczyna na rzecz ograniczenia niskiej emisji w gminie Pszczyna - etap I na lata 2017-2018. Pierwotne brzmienie uchwały zakładało dotację na termomodernizację budynków w kwocie nie większej niż 10 tys. zł. Podjęta uchwała zakłada jednak rozdzielenie tej kwoty na trzy składowe.

- W związku z podpisaniem Umowy pożyczki Nr 277/2017/60/OA/poe/P zawartej w Katowicach w dniu 24.10.2017 r. z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach w sprawie udzielenia pożyczki na dofinansowanie zadania pod nazwą "Program ograniczenia niskiej emisji dla Gminy Pszczyna - etap I", wystąpiła konieczność uszczegółowienia zasad udzielania dotacji celowej do zadań realizowanych przez mieszkańców gminy Pszczyna na rzecz ograniczenia niskiej emisji w gminie Pszczyna - etap I na lata 2017-2018. Zmiany dotyczą podziału poszczególnych zadań określających termomodernizację wraz z maksymalnymi kwotami dofinansowania - czytamy w uzasadnieniu uchwały.

I tak, zgodnie z przyjętym zarządzeniem, dotacja na termomodernizację w kwocie łącznej nie może wynosić więcej niż 10 tys. zł dla zakresu polegającego na:
  • dociepleniu ścian zewnętrznych - w wysokości 4137 zł,
  • dociepleniu stropodachu/dachu - w wysokości 1897 zł,
  • wymianie okien/drzwi - w wysokości 3966 zł.


- Jeżeli chodzi o wnioski na ten rok - było ich bardzo dużo. Ustaliliśmy, że wnioski na 2017 będą przez firmę weryfikowane jako pierwsze i ten etap został zakończony. Wszystkie osoby zostały poinformowane o wynikach weryfikacji. W ubiegły czwartek sprawdzano dane do umów oraz wysokości dofinansowania, o które wystąpili mieszkańcy. Z początkiem grudnia rozpoczniemy weryfikację wniosków, które będą realizowane w przyszłym roku - poinformował Grzegorz Wanot, zastępca burmistrza.

BM / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.