Firmy w czasie epidemii Firmy w czasie epidemii

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Gorące tematy

  • 24 listopada 2017
  • 4 grudnia 2017
  • wyświetleń: 14133

[WIDEO, ZDJĘCIA] Gala Wolontariatu i spektakl dla Szlachetnej Paczki

Samorządowcy Ziemi Pszczyńskiej po raz kolejny włączyli się w akcję Szlachetna Paczka i uświetnili Galę Wolontariatu swoim występem.

"Być Darem" dobroczynny spektakl samorządowców dla Szlachetnej Paczki - 03.12.2017r. · fot. Andrzej Grynpeter


Już po raz trzeci osoby, które na co dzień znane są z urzędów, szkół i instytucji samorządowych wcieliły się w rolę aktorów. Dobroczynny spektakl samorządowców "Być darem" został wyreżyserowany przez Mirkę Gad, która jest również autorką scenariusza. O muzykę zadbała Aleksandra Pławecka-Brauntsch.

W ten sposób pszczyńscy samorządowcy włączyli się w akcję "Szlachetna Paczka" . Była to też okazja wyrażenia podziwu dla wolontariuszy nagradzanych podczas Gali Wolontariatu za ich pracę na rzecz potrzebujących.Międzynarodowy Dzień Wolontariusza obchodzony jest 5 grudnia. Jest to coroczne święto ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w uznaniu pracy, trudu i poświęcenia wolontariuszy z całego świata. Od kilku lat święto obchodzone jest także w Pszczynie. Podczas Gali Wolontariusza przyznawany jest tytuł Wolontariusza Roku. Pszczyńska edycja Gali Wolontariatu zorganizowana została po raz siódmy. W tym roku statuetki trafiły do kilkudziesięciu wolontariuszy. Nagrody wręczali: burmistrz Pszczyny, Dariusz Skrobol, wicestarosta pszczyński, Krystian Szostak oraz Marcelina Leki, przewodnicząca Komisji Spraw Społecznych Rady Miejskiej w Pszczynie, pomysłodawczyni gali.

Gala Wolontariatu 2017 - 03.12.2017 r. · fot. Andrzej Grynpeter


Nagrodzeni wolontariusze

Maciej Cader - wiceprezes stowarzyszenia "Wichura", pilot i przewodnik, wolontariusz WOŚP, aktywnie uczestniczy w akcjach organizowanych na rzecz hospicjów.

Agnieszka Szczypka-Wojciech, Artur Wojciech - założyciele Klubu Sportowo - Turystycznego Diablak. Zajmują się organizacją wielu wydarzeń i imprez sportowych oraz wycieczek kierowanych dla dzieci i młodzieży mających na celu zagospodarowanie czasu wolnego poprzez zwiększenie dostępności do aktywności sportowej.

Jolanta Manowska - aktywnie działa na rzecz Ludowego Klubu Sportowego w Łące, zapewnia obsługę organizacyjną i finansową.

Aleksandra Gruszczyńska, Klaudia Szypuła - wolontariuszki fundacji "Zwierzęca Arkadia", zajmującej się opieką nad bezdomnymi zwierzętami.

Natalia Ruman - opiekun, Kinga Jacek, Katarzyna Wróbel, Kinga Placek - Działalność społeczno - charytatywna na rzecz wielu instytucji oraz mieszkańców gminy.

Mateusz Halfar - Laureat akcji "Zdobywamy szczyty dla hospicjum", wolontariusz na rzecz wielu organizacji społeczno - charytatywnych.

Maja Przybylska - angażuje się w działalność charytatywną w środowisku szkolnym i lokalnym, od lat jest wyróżniającym się wolontariuszem w miejskim sztabie WOŚP. W roku bieżącym została nominowana do tytułu "Wolontariusz Roku" organizowanym przez Ministerstwo Edukacji.

Natalia Wrona - uczestniczy w akcjach na rzecz Caritas , Hospicjum Ojca Pio, wolontariacie dla pszczyńskiego MORiS-u i Fundacji Spina.

Regina Nowak - aktywnie angażuje się w działalność Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Organizuje wyjazdy integracyjne oraz społecznik, pracuje z Zarządzie Osiedla Powstańców Śląskich.

Marianna Kurczab - aktywnie angażuje się w działalność Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Prowadzi zajęcia teatralne, organizuje wycieczki edukacyjne, aktywnie działa w stowarzyszeniu "Ciekawi Świata" oraz "Czuwaj". Angażuje się jako wolontariusz w Domu Pomocy Społecznej w Pszczynie.

Bronisława Gonska - angażuje się bezinteresownie na rzecz pomocy osobom chorym i starszym, wolontariusz medyczny w Hospicjum Ojca Pio, koordynator akcji "Pola Nadziei" w Studzionce.

Renata Gazda - wolontariusz Hospicjum Św. Ojca Pio od 1999 roku. Lider zespołu osób niemedycznych. Współpracuje i koordynuje pracę wolontariuszy akcyjnych, współpracuje ze szkołami i przedszkolami.

Gertruda Mrozek - członkini akcji katolickiej oraz grupy charytatywnej przy parafii Św. Jadwigi Śląskiej na osiedlu Stara Wieś. Realizuje pomoc charytatywną dla chorych ubogich i bezdomnych.

Stanisława Kornecka-Kubska - wieloletni Wolontariusz Ośrodka Matka Boska Różańcowa w Pszczynie, organizator koncertów charytatywnych.

Karolina Kendzior - działa na rzecz potrzebujących w ramach projektu "Szlachetna paczka".

Marta Jachimczak - działa na rzecz potrzebujących w ramach projektu "Szlachetna paczka".

Anna Bilkowska - działa na rzecz potrzebujących w ramach projektu "Szlachetna paczka".

Agata Gałuszka - wolontariusz, służy pomocą podczas zajęć z wychowankami Centrum Edukacyjno - Leczniczo - Rehabilitacyjnego dla Dzieci i Młodzieży w Rudołtowicach.

Sabina Kazieczko - osoba zaangażowana w pomoc dzieciom i młodzieży przebywającym w Centrum Wsparcia Dziecka i Rodziny "Przystań" w Pszczynie. Została tzw. "rodziną zaprzyjaźnioną".

Jolanta Drobik - wolontariusz w Centrum Wsparcia Dziecka i Rodziny "Przystań" w Pszczynie, udziela pomocy dzieciom, organizuje wsparcie, rozwija zainteresowania dzieci.

Małgorzata Chmielowska - wolontariusz w Centrum Wsparcia Dziecka i Rodziny "Przystań" w Pszczynie, udziela pomocy dzieciom oraz organizuje wsparcie.

Lidia Furtok - zapewnienia opiekę medyczną w trakcie wydarzeń sportowych , charytatywnie przeprowadza szkolenia z zakresu pierwszej pomocy, kwestuje na rzecz hospicjum.

Barbara Garncarek-Zuber - lider wolontariatu w Zespole Szkół Nr 1. Organizator akcji "Podaruj swój prezent na Rzecz Domu Pomocy Społecznej dla dzieci w Strumieniu". Pomaga podopiecznym fundacji "Spina"

Iwona Kasińska - działa w stowarzyszeniu na rzecz dzieci, młodzieży i dorosłych "Ciekawi świata". Organizuje spotkania z ciekawymi ludźmi, oraz lekcje dla uczniów potrzebujących pomocy.

Katarzyna Basta, Monika Piasek, Marzena Spyra, Grażyna Wieliczka - zaangażowane w pomoc innym. Współautorki innowacji pedagogicznej "Dobrym być - lepiej żyć". Organizują szereg akcji: Szlachetna Paczka, WOŚP, Marzycielska poczta, Kup pan szczotkę, Zbieraj i wspieraj, Pomoc dla Kasi, itp.

Karolina Stania, Joanna Kidoń, Grażyna Gruszka, Teresa Król, Alina Gruszka - klub wolontariatu przy Zespole Szkolno Przedszkolnym w Kryrach. Aktywnie działają w szkolnym klubie wolontariatu. Współpracują z "Kulejącymi Aniołami" w Pszczynie oraz innymi organizacjami niosącymi potrzebującym.

Janusz Ryt - wspiera "Kulejące Anioły" poprzez nieodpłatny, specjalistyczny nadzór budowy Domu Kulejących Aniołów w Piasku.

BM / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.