pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Gorące tematy

  • 23 listopada 2017
  • 27 listopada 2017
  • wyświetleń: 23296

[WIDEO, ZDJĘCIA] Protest pod sądem w Pszczynie. Patrzą władzy na ręce

Około 60 osób wzięło udział w piątkowym proteście pt. "Wolne sądy, wolne wybory, wolna Polska", który wieczorem odbył się pod Sądem Rejonowym w Pszczynie.Protest odbył się w spokojnej atmosferze. Na początku odśpiewano hymn Polski. Nie było oficjalnych przemówień. Organizatorzy protestu chcieli dać sygnał, "że Pszczyna czuwa i patrzy na ręce władzy". Uczestnicy pikiety pod Sądem Rejonowym, podobnie jak to miało miejsce podczas letnich protestów, przynieśli ze sobą świece i znicze, które utworzyły symboliczny "łańcuch światła".

Przypominamy, że w Sejmie rozpoczęły się prace nad prezydenckimi projektami ustaw o Sądzie Najwyższym i o Krajowej Radzie Sądownictwa. Choć prezydent Andrzej Duda w lipcu zawetował dwie z trzech ustaw przyjętych przez Sejm, komitywa 28 organizacji pozarządowych nawołująca do piątkowych demonstracji uważa, iż zaproponowane przez prezydenta propozycje ustaw także są niekonstytucyjne.

Protesty odbywały się w ponad stu Polskich miastach.

Protest przed Sądem Rejonowym w Pszczynie - piątek 24.11.2017 r. · fot. Andrzej Grynpeter

ab, BM / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.