Firmy w czasie epidemii Firmy w czasie epidemii

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Gorące tematy

  • 12 listopada 2017
  • 17 listopada 2017
  • wyświetleń: 15738

W centrum miasta powstanie wodny plac zabaw, fontanna i rolkostrada

Zdegradowane tereny przy ul. Bramkowej zyskają nowego blasku. Obecnie jest opracowywana koncepcja zagospodarowania.

świetlica Towarzystwa Przyjaciół Dzieci
Tereny przy świetlicy Towarzystwa Przyjaciół Dzieci · fot. UM Pszczyna


- Od wielu lat tereny przy świetlicy Towarzystwa Przyjaciół Dzieci są niezagospodarowane. Zdecydowałem, żeby opracować koncepcję zagospodarowania na cele rekreacyjno - sportowe. Ożywimy miejsce, które znajduje się w samym centrum Pszczyny. Chciałbym stworzyć przestrzeń przyjazną dla rodzin z dziećmi, osób starszych i wszystkich tych, którzy będą szukali alternatywy dla parku i starówki - opowiada o planach burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol.

Koncepcja musi zawierać rozwiązania, które pozwolą tereny rekreacyjne skomunikować od strony ul. Bramkowej i ul. Młyńskiej. Przetarg na opracowanie dokumentacji wygrała firma Amaya Architekci z Katowic, która przedstawiła najkorzystniejszą ofertę (28.782 zł). Musi ona w ramach zamówienia przedstawić dwa warianty.

- W tym roku Rada Miejska zabezpieczyła środki na przygotowanie koncepcji. Zamierzam zaproponować radnym realizację zadania w przyszłym roku, dlatego zadanie znajdzie się w planach budżetu. Zakładam, że na terenach rekreacyjnych znajdą się m.in. wodny plac zabaw dla dzieci, rolkostrada, miejsce wypoczynku dla osób starszych wraz z fontanną solankową. Rozbudujemy także obecny plac zabaw - dodaje burmistrz Dariusz Skrobol.

new / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.