Firmy w czasie epidemii Firmy w czasie epidemii

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Gorące tematy

  • 9 listopada 2017
  • wyświetleń: 12295

[ZDJĘCIA] Nowy asfalt na ulicach Zdrojowej i Jeziornej

Drogowcy kończą układanie ostatniej, ścieralnej warstwy asfaltu na przebudowywanym 3,5-kilometrowym odcinku ulic Zdrojowej i Jeziornej. Teraz przyjdzie czas na wykonywanie nawierzchni na chodnikach i ciągach rowerowych.

Nowy asfalt na ulicach Zdrojowej i Jeziornej - 7.11.2017 · fot. Powiat


Przebudowa ulic Zdrojowej w Pszczynie i Jeziornej w Goczałkowicach to największa inwestycja drogowa prowadzona w tym roku przez powiat pszczyński. Zadanie polega na przebudowie i budowie ciągów pieszych i rowerowych, przebudowie odwodnienia odcinka drogi wojewódzkiej DW939 i przebudowie zatoki autobusowej. Ponadto, wykonane zostanie pobocze gruntowe i parking dla samochodów osobowych, a także przebudowane zostaną m.in. odwodnienia drogi, istniejące zjazdy czy oświetlenie drogowe.

Wartą prawie 8,4 mln zł przebudowę ul. Zdrojowej w Pszczynie i Jeziornej w Goczałkowicach-Zdrojowej wykonuje firma M-SILNICE a.s. Aż 3 mln zł na wykonanie tego zadania udało się pozyskać z Programu gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019. Resztę dołożą samorządy realizujące inwestycję - powiat pszczyński, gmina Pszczyna i gmina Goczałkowice-Zdrój.

BM / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.