Firmy w czasie epidemii Firmy w czasie epidemii

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Gorące tematy

  • 3 listopada 2017
  • 6 listopada 2017
  • wyświetleń: 12817

[ZDJĘCIA] Rozpoczął się demontaż ogródków letnich na rynku

W piątek rozpoczął się demontaż ogródków restauracyjnych przy pszczyńskim rynku. Zlikwidowano już altany przy Frykówce oraz przy Bazarze. Wszystko wskazuje na to, że jeśli ogródki powrócą, to w całkowicie zmienionej formie.

bazar, rynek, ogródek, kamienica
Zdemontowany ogródek letni przy Bazarze - 05.11.2017 · fot. pless.pl


Wraz z przebudową chodników wokół pszczyńskiego rynku zmieni się układ ogródków restauracyjnych. Nie będą już one mogły przylegać do elewacji zabytkowych budynków. Zgodnie z zaleceniami konserwatora będą musiały być ujednolicone w formie parasoli w kolorze ecru. Stoliki będą również odsunięte od elewacji o co najmniej metr.

frykówka
Zdemontowany ogródek letni przy Frykówce - 05.11.2017 · fot. pless.pl


Zmiana ma przede wszystkim odsłonić zabytkowe budynki, a także udrożnić przejście w ich bezpośrednim sąsiedztwie. Przedsiębiorcy kilkukrotnie alarmowali, że zmiana lokalizacji ogródków i ich formy może sprawić, że sezon ulegnie sporej zmianie i będzie dużo krótszy niż obecnie.

Demontaż ogródków restauracyjnych na rynku w Pszczynie - 03.11.2017 · fot. nadesłane przez czytelnika

Oskar Piecuch / pless.pl

REKLAMA

ZOBACZ TAKŻE

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.