Firmy w czasie epidemii Firmy w czasie epidemii

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Gorące tematy

  • 26 grudnia 2016
  • 30 grudnia 2016
  • wyświetleń: 20273

W ratuszu odbyło się spotkanie dot. budowy nowego węzła na DK-1

Przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad przedstawili w pszczyńskim ratuszu projekt przebudowy skrzyżowania DK1 z ul. Męczenników Oświęcimskich.

dk1, męczenników oświęcimskich, skrzyżowanie
Skrzyżowanie DK-1 w ulicą Męczenników Oświęcimskich - styczeń 2016 · fot. pless.pl


O takie spotkanie poprosił burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol, który chciał, aby na jednej sali spotkali się mieszkańcy, projektanci oraz reprezentanci inwestora. Odbyło się ono 28 grudnia w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego.

Kilkadziesiąt osób, które uczestniczyło w spotkaniu to przede wszystkim mieszkańcy, których problem bezpośrednio dotyka. Z tego powodu w pierwszej kolejności Antoni Mazera, projektant MP Mosty przedstawił preferowane przez GDDKiA rozwiązanie. Zakłada ono przede wszystkim wybudowanie ronda, nad którym przebiegać ma odcinek drogi krajowej. W ten sposób uda się m.in. rozładować wyjazd z miasta oraz usprawnić przejazd w kierunku Oświęcimia.

spotkanie, DK1
W ratuszu odbyło się spotkanie dot. budowy nowego węzła na DK-1 · fot. UM Pszczyna


- To bardzo ważna inwestycja, o którą gmina zabiega od wielu lat. Obecnie szacuje się, że w ciągu doby DK1 przejeżdża nawet 43 tys. samochodów, a na terenie Pszczyny tworzy się ogromny zator - komentuje burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol. - Na tą inwestycję patrzymy globalnie, ponieważ ona znacznie może usprawnić komunikację zarówno w całym mieście, jak i na dwupasmówce. Zależało mi na tym, żeby mieszkańcy mogli wymienić swoje uwagi z inwestorem. Pamiętajmy o skali planowanej inwestycji. Wiele osób opuści swoje domy, bądź odda część swojej nieruchomości pod wskazywaną inwestycję. Mimo że procedura nie zakłada na tym etapie konsultacji, to chciałem, żeby mieszkańcy mieli pełną informację o planach Generalnej Dyrekcji.

Na pytania mieszkańców odpowiadał Jacek Stumpf, naczelnik Wydziału Dokumentacji GDDKiA, który deklarował chęć współpracy i porozumienia z mieszkańcami. W trakcie spotkania poruszano tematy związane z procedurami, jakie stosowane są podczas realizacji zadania. Omówiono również kwestie związane z wykupem gruntów oraz kwestią odszkodowań za ewentualne wywłaszczenie. Przedstawiciele inwestora nie podali terminu rozpoczęcia inwestycji, gdyż na dzień dzisiejszy zabezpieczona jest kwota związana z wykonaniem odpowiedniej dokumentacji.

W spotkaniu z mieszkańcami uczestniczyli m.in. Wiesław Maśka, naczelnik Wydziału Nieruchomości, a także Grzegorz Kędzior z Wydziału Realizacji Inwestycji GDDKiA. Obecni byli również zastępca burmistrza Grzegorz Wanot, Hanna Kielman, kierownik Referatu Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego.

new / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.