Firmy w czasie epidemii Firmy w czasie epidemii

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Gorące tematy

  • 21 grudnia 2016
  • 22 grudnia 2016
  • wyświetleń: 5708

Budżet powiatu pszczyńskiego na 2017 rok został uchwalony

W środę, podczas ostatniej w tym roku sesji Rady Powiatu Pszczyńskiego przyjęto budżet na 2017r. Dochody powiatu pszczyńskiego na 2017r. planowane są na łączną kwotę 91.535.399 zł, z kolei wydatki 93.557.894 zł.

sesja 21.12
Budżet powiatu pszczyńskiego na 2017 rok został uchwalony. · fot. Powiat


Najwięcej wydatków zaplanowano w dziale "Oświata i wychowanie" - ponad 27,6mln zł, następnie w dziale "Transport i łączność" - prawie 13,9 mln zł. Prawie 12 mln zł zostanie wydatkowane w dziale "Administracja publiczna", ponad 8,6 mln zł zapisano na edukacyjną opiekę wychowawczą, natomiast w dziale "Bezpieczeństwo publiczne i ochrona p.poż" zaplanowano wydatki na kwotę 5,4 mln zł. Prawie 4,4 mln to środki zabezpieczone na pomoc społeczną, ponad 1,35 mln zł na ochronę zdrowia, a 1,2 mln zł na kulturę fizyczną.

Na przyszły rok zaplanowano liczne zadania inwestycyjne, m.in.:
  • przebudowę dróg powiatowych nr 4112S tj. ul. Zdrojowej w Pszczynie oraz 4113S tj. ul. Jeziornej w Goczałkowicach-Zdroju wraz z budową ścieżki rowerowej, które sfinansowane zostanie ze środków powiatu pszczyńskiego, gminy Goczałkowice, gminy Pszczyna oraz dofinansowania z Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019,
  • przebudowę drogi powiatowej nr 4135S i 4138S tj. ul. Korfantego, Lompy i Topolowej w gminie Miedźna. Zadanie sfinansowane zostanie w równych częściach przez powiat pszczyński i gminę Miedźna,
  • rozpoczęcie budowy Centrum Przesiadkowego w Pszczynie wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Projekt jest współfinansowany ze środków unijnych.


- W roku 2017r. planujemy po stronie przychodów kredyt bankowy w wysokości 2 700 000 zł przeznaczony pokrycie planowanego deficytu budżetu oraz na spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań. Po stronie rozchodów planujemy spłatę wcześniej zaciągniętych kredytów i pożyczek na łączną kwotę 1.623.935 zł oraz pożyczkę dla SP ZOZu na spłatę należności ratalnej wobec Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w wysokości 700 000 zł - mówił skarbnik powiatu, Marek Dutkowski.

Pozytywną opinię ws. projektu budżetu powiatu na 2016 r. wydała Regionalna Izba Obrachunkowa w Katowicach oraz komisje rady. Projekt budżetu został przez radnych powiatowych przyjęty większością głosów.

- Jestem przekonany, że tak, jak do tej pory będziemy pracować na tyle skrupulatnie i konsekwentnie, że końcem przyszłego roku będziemy mogli znowu powiedzieć, że budżet został wykonany w sposób optymalny - mówił starosta pszczyński, Paweł Sadza, dziękując radnym, skarbnikowi oraz kierownikom i naczelnikom za zaangażowanie w pracę przy przygotowaniu budżetu.

new / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.