Firmy w czasie epidemii Firmy w czasie epidemii

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Gorące tematy

  • 21 grudnia 2016
  • 22 grudnia 2016
  • wyświetleń: 10074

Starostwo ma za zadanie sprawdzać czy w powiecie działa TVP Info

Do Starostwa Powiatowego w Pszczynie wpłynęło pismo wojewody, na mocy którego pszczyńska instytucja została zobligowana do monitorowania czy w naszym regionie nie ma przerw w nadawaniu sygnały stacji TVP Info. Starosta Paweł Sadza mówi wprost: "Prośba jest absurdalna".

telewizor, tvp, pilot
Starostwo ma za zadanie sprawdzać czy w powiecie działa TVP Info. · fot. pless.pl


20 grudnia do starostw powiatowych na terenie całego województwa wpłynęło pismo z wydziału bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach dotyczące weryfikacji siły sygnału kanałów Telewizji Polskiej. Na jego podstawie starostwa zostały zobligowane do całodobowej kontroli działania stacji TVP Info.

Treść pisma, które zostało przesłane do starostw powiatowych na terenie województwa śląskiego:

Informuję, że w związku z występującymi na terenie kraju problemami z odbiorem sygnału z odbiorników naziemnej telewizji cyfrowej, Rządowe Centrum bezpieczeństwa poleciło monitorowanie tej sytuacji. W związku z powyższym zwracam się z prośbą o monitorowanie zakłóceń transmisji programów TVP poprzez kontrolę odbioru programu TVP Info (emitowanego w naziemnej telewizji cyfrowej) na obszarze powiatu/miasta na prawach powiatu. Raporty proszę przesyłać do Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego pocztą elektroniczną (adres: czkws@katowice.uw.gov.pl), codziennie na godz. 9, począwszy od 21 grudnia - do odwołania.


O komentarz poprosiliśmy starostę pszczyńskiego. - Prośba o monitorowanie zakłóceń transmisji programów TVP poprzez kontrolę odbioru programu TVP Info jest absurdalna. Przede wszystkim nie ma żadnej podstawy prawnej uzasadniającej takie działanie. W starostwie nie ma też abonamentu telewizyjnego, co wyklucza śledzenie zakłóceń transmisji. Poza tym pracownicy naszego urzędu mają wystarczająco dużo obowiązków i nie ma obecnie możliwości, że narzucimy im jeszcze oglądanie telewizji w ramach pracy - mówi Paweł Sadza.

Jak poinformowała nas rzecznik prasowa Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach, Alina Kucharzewska, do 21 grudnia do godziny 11.00 ze strony starostw powiatowych na terenie województwa nie wpłynęły jakiekolwiek raporty.

new / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.