Firmy w czasie epidemii Firmy w czasie epidemii

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Gorące tematy

  • 22 listopada 2016
  • 27 listopada 2016
  • wyświetleń: 15828

[ZDJĘCIA] Liceum im. Bolesława Chrobrego skończyło 274 lata

25 listopada w I Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie świętowano 274-lecie istnienia placówki. W ramach obchodów odbyły się liczne wykłady naukowe oraz konkurs wiedzy o szkole dla klas pierwszych.

LO im. Bolesława Chrobrego ma 274 lat - 25.11.2016 · fot. Powiat


"Chrobry" to jedna z najstarszych szkół w Polsce. Nawiązuje do tradycji założonej w 1742 r. przez hrabiego Erdmanna von Promnitza wyznaniowej szkoły ewangelickiej. W okresie międzywojennym uczyli się tam m.in: Potocki, Sapieha, Poniatowski, Zamoyski czy Czetwertyński. Imię Bolesława Chrobrego nadano placówce w 1925r., a w 1938r. utworzone zostały klasy licealne.

- Dzisiejsze piękne chwile zapiszą się w kronice szkoły. Nasza historia wzbogaciła się o kolejny rok, a ta historia jest bardzo bogata -274 lata - podkreślała Renata Dyrda, dyrektor I LO im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie.

- Z całą odpowiedzialnością mogę powiedzieć, że jedną z pereł i klejnotem ziemi pszczyńskiej jest I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesław Chrobrego w Pszczynie. Nie tylko dlatego, że macie bogatą historię, ale przede wszystkim dlatego, że macie znakomite grono pedagogiczne i sami kreujecie pozytywny wizerunek ziemi pszczyńskiej na całym świecie - mówił do uczniów sekretarz powiatu, Szymon Sekta. - Jesteście naszą przyszłością i to na was my bardzo liczymy. Życzę, żebyście rozwijali się całościowo i żebyście potrafili ze wszystkich swoich talentów w życiu korzystać - dodała Barbara Bandoła, przewodnicząca Rady Powiatu Pszczyńskiego.

W ramach obchodów odbyły się liczne spotkania naukowe, m.in. wykład ks. dr. Leszka Łysienia na temat: Hasło "Wszystko ujdzie"- drogą do banalizacji wszystkiego, wykład prof. dr. hab. Daniela Kadłubca na temat języka gwarowego, wykład dr. Zdzisława Pogody: "Czy można dostać Nagrodę Nobla z topologii?" czy warsztaty z prof. Akademii Sztuk Pięknych, Zbigniewem Bajkiem. Uczniowie klas pierwszych wzięli też udział w konkursie wiedzy oraz plastycznym o szkole i jej patronie.

new / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.