Firmy w czasie epidemii Firmy w czasie epidemii

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Gorące tematy

  • 19 listopada 2016
  • 21 grudnia 2016
  • wyświetleń: 56856

[WIDEO, ZDJĘCIA] Pszczyński Jarmark Świąteczny na piątkę z plusem!

Iluminacje świetne, żywa szopka bożonarodzeniowa i bezpłatna karuzela dla dzieci - to hity tegorocznego jarmarku świątecznego, który odbył się w weekend w Pszczynie. Nowe atrakcje ściągnęły na rynek sporo mieszkańców i turystów i nie ma się co dziwić - rynek wyglądał w ten weekend magicznie.

Jeśli ktoś nie miał okazji zawitać przez weekend na pszczyński rynek - zachęcany do obejrzenia poniższego materiały wideo, który nagraliśmy w piątkowy wieczór.

Podczas jarmarku najmłodsi mogli skorzystać z darmowej karuzeli oraz obejrzeć szopkę bożonarodzeniową z żywymi zwierzętami. Dokoła żywej szopki i karuzeli ulokowały się stoiska handlowe z regionalnymi wyrobami oraz rękodziełem. Były też stoiska gastronomiczne z tradycyjnym grzańcem w roli głównej.

Jarmark świąteczny w Pszczynie - 16.12.2016 · fot. BM / pless.pl


Na rynku postawiono też namiot, w którym odbywały się występy przygotowane przez uczniów pszczyńskich szkół, świąteczne warsztaty dla dzieci, a także koncerty.

Rozdanie nagród w konkursie "Przyleciały Anioły" - 18.12.2016 · fot. Andrzej Grynpeter


W piątek, na inaugurację jarmarku zagrał zespół Turnioki, a w niedzielę Plessound. W niedzielę w namiocie rozdawana była też zupa wigilijna, którą przygotowali pszczyńscy strażacy.

Zapis relacji na żywo - 16.12.2016, godz. 11:00Loading...


Największą atrakcją były jednak iluminacje świetlne. Podświetlone zostały elewacje kamienic przy rynku. Dodatkowo na dachach pojawiły się animowane elementy świąteczne i napisy. W trakcie koncertów podświetlona była także tafla lodowiska.

Jarmark świąteczny w Pszczynie (wieczór) - 16.12.2016 · fot. pless.pl


Jarmark potrwa jeszcze do 23 grudnia, ale już w nieco okrojonej formule. Będzie mniej iluminacji świetlnych, nie będzie też karuzeli i żywej szopki, która zostanie przeniesiona do Zagrody Żubrów. Pozostaną za to stoiska handlowe i gastronomiczne. Niemniej tegoroczny jarmark zapisze się w historii. Pszczyna w dniach 16-18 grudnia robiła duże wrażenie.

Burmistrz Pszczyny o jarmarku świątecznym

Zapis relacji na żywo - 16.12.2016, godz. 18:30Loading...


Organizatorami Jarmarku Świątecznego był Urząd Miejski w Pszczynie, Agencja Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej oraz Pszczyńskie Centrum Kultury.

ups, ab, BM / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.