Gorące tematy

• 13 września 2016
  • wyświetleń: 6241

Troje zawodników MKS Iskra pojedzie na Mistrzostwa Polski

Bardzo udanie, zwłaszcza dla trójki lekkoatletów klubu MKS Iskra Pszczyna, zakończyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików, które odbyły się 10 września na stadionie w Bielsku Białej- Wapienicy.

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików - 10.09.2016 · fot. M. Biela

Zawody te, rozgrywane w całej Polsce (8 makroregionów), stanowią bezpośrednią kwalifikację do Mistrzostw Polski Młodzików. Udział w tej imprezie zapewniło sobie troje zawodników: Emilia Kiełkowska, Natalia Rachańska oraz Jakub Kita.

Jako pierwsza, w bardzo silnie obsadzonym biegu sprinterskim na 100 m, wystąpiła Emilia Kiełkowska, która uległa w finale tylko Julii Polak - rekordzistce Polski młodziczek w biegu na 200 m. Niestety, zbyt silny wiatr (-3,5m/s) nie pozwolił tym razem na poprawienie rekordu życiowego, który wynosi 12,72s.

Z kolei skok oddany w pierwszej próbie na wysokości 150 cm, pozwolił Natalii Rachańskiej wywalczyć złoty medal, chociaż warto dodać, że zawodniczka ta legitymuje się rekordem życiowym na poziomie 156 cm. Również Mistrzem Makroregionu został Jakub Kita, który oddał znakomity skok na odległość 6,13 m (rekord życiowy) i zapewnił sobie bezapelacyjne zwycięstwo w skoku w dal. Zawodnik ten startował także w biegu na 300 m, w którym zajął 5. miejsce.

W biegu na 300 m w kategorii kobiet startowała Agnieszka Machowicz, która zajęła 13. miejsce. Na dystansie dwa razy dłuższym swój debiut zaliczyła Agata Waleczek, a Dominik Pala zajął 9. miejsce. Z dobrym wynikiem - 14,07 s w biegu na 80 m przez płotki ukończyła rywalizację Klaudia Łakota, która w finale zajęła 7. lokatę. Klaudia startowała także w skoku w dal, gdzie zajęła 4. miejsce.

Znakomicie zaprezentowała się żeńska sztafeta 4x100 m młodziczek w składzie: Natalia Rachańska, Agnieszka Machowicz, Aleksandra Krzosa (startowała również indywidualnie w biegu na 100 m) i Emilia Kiełkowska. Dziewczęta po zaciętej walce uplasowały się na 6. pozycji.

W sumie lekkoatleci zdobyli 14 punktów do prowadzonego przez Ministerstwo Sportu Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży.

Wszystkim gratulujemy udanych startów, a za Emilię, Natalię i Kubę trzymamy kciuki na Mistrzostwach Polski!