Firmy w czasie epidemii Firmy w czasie epidemii

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Gorące tematy

  • 28 grudnia 2015
  • wyświetleń: 7983

Nowy radny wojewódzki z Pszczyny

Przed świętami Grzegorz Gaża z Pszczyny został nowym radnym w sejmiku wojewódzkim. Zastąpił Bożenę Borys-Szopę, która dzięki głosom w październikowych wyborach została posłanką.

Grzegorz Gaża w 2014 roku startował do sejmiku śląskiego z list Prawa i Sprawiedliwości. Zdobył 5848 głosów. To nie wystarczyło, aby mógł wówczas zdobyć mandat radnego. Oddane głosy nie okazały się jednak "stracone". W wyniku jesiennych wyborów parlamentarnych posłanką została Bożena Borys-Szopa. Miejsce, które zwolniła, przypadło właśnie mieszkańcowi Pszczyny.

Grzegorz Gaża urodził się w 1972 roku. Jest mieszkańcem Pszczyny. Posiada wykształcenie średnie, ukończy nauczanie na kierunku "Obróbka skrawaniem" w tyskim Zespole Szkół Budowlano-Mechanicznych. Ślubowanie radnego złożył 21 grudnia. Będzie pracował w dwóch komisjach: Środowiska i Gospodarki Wodnej, a także Współpracy Zagranicznej i Integracji Europejskiej.

Obecna kadencja sejmiku zakończy się w 2018 roku. Poza Grzegorzem Gażą zasiada w niej jeszcze dwoje innych mieszkańców powiatu pszczyńskiego: Maciej Kolon (PO) i Julia Kloc (PiS).

new / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.