Firmy w czasie epidemii Firmy w czasie epidemii

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Gorące tematy

  • 19 grudnia 2015
  • 22 grudnia 2015
  • wyświetleń: 15069

Centrum przesiadkowe - teraz projekt

Firma Szafron Szendzielorz Projekt za prawie 208 tys. zł wykona projekt centrum przesiadkowego przy ul. Sokoła w Pszczynie. Umowa została już podpisana. Wykonawca ma czas do końca października 2016 roku. Budowa centrum przesiadkowego planowana jest na lata 2017-2018.

umowa centrum przesiadkowe
15 grudnia podpisano umowy na wykonanie projektu centrum przesiadkowego. · fot. Powiat


W przetargu na opracowanie dokumentacji projektowej centrum przesiadkowego wraz z niezbędną infrastrukturą drogową dla powiatu pszczyńskiego, zostały złożone dwie oferty. Najkorzystniejszą złożyła firma Szafron Szendzielorz Projekt ze Studzienic, która opiewa na kwotę 207 870 zł brutto. 15 grudnia starosta pszczyński, Paweł Sadza oraz członek Zarządu Powiatu Grzegorz Nogły, podpisali z właścicielami firmy Szafron Szendzielorz umowę na wykonanie projektu.

- Określiliśmy ramy współpracy oraz nasze oczekiwania. Projekt powstanie na podstawie wcześniej przygotowanie koncepcji centrum przesiadkowego. Problemy mogą pojawić się na etapie dokumentacji, bo wiemy, że wąskim gardłem w tym przypadku może być ośrodek dokumentacji geodezyjnej, jeżeli chodzi o PKP. Przyjęliśmy wariant B, bez kładki dla pieszych nad ul. Dworcową - mówi starosta Paweł Sadza. Umowa została jednak tak skonstruowana, że w momencie, gdy w PKP podejmą ostateczną decyzję dotyczącą budowy tunelu pod przejazdem kolejowym na ul. Dworcowej, połączenie ul. Sokoła z parkiem w postaci kładki zostanie doprojektowane.

Termin wykonania projektu upłynie 31 października 2016 roku. - Liczymy na realizację centrum przesiadkowego w latach 2017-2018 - mówi Paweł Sadza.

Koncepcja centrum przesiadkowego przy ul. Sokoła · fot. Powiat


Przypomnijmy, że koncepcja centrum przesiadkowego zakłada budowę kilku pawilonów - głównego z poczekalnią, kasami, informacją, zapleczem socjalnym i toaletami, bocznego ze stojakami dla rowerów oraz zejściem do galerii "Schron" oraz przystankowych. Obok nich powstaną stanowiska dla autobusów dalekobieżnych, komunikacji lokalnej i dla taksówek. W pobliżu będzie także 105 miejsc parkingowych.

16 grudnia Rada Powiatu Pszczyńskiego wyraziła zgodę na nabycie prawa wieczystego nieruchomości oraz obciążenie tego prawa służebnościami - chodzi o wykup ok. 60 arów gruntów od PKP pod planowane przy ul. Sokoła centrum przesiadkowe.

Teraz PKP sporządzą wniosek do ministra właściwego ds. transportu o zgodę na sprzedaż gruntów. Zgodnie z wyceną sporządzoną przez biegłego, grunty zostaną zakupione za kwotę 345 tys. zł brutto. Taką kwotę w budżecie na przyszły rok zabezpieczyła gmina Pszczyna, jako pomoc dla powiatu na wykup gruntów.

ups, źródło: Powiat

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.