Firmy w czasie epidemii Firmy w czasie epidemii

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Gorące tematy

  • 16 grudnia 2015
  • 24 grudnia 2015
  • wyświetleń: 15493

Sukces pszczyńskich restauracji

W sprzedaży pojawiła się druga edycja przewodnika Gault&Millau, który obok Michelin jest jednym z najbardziej wpływowych przewodników kulinarnych na świecie. Po raz kolejny trzy czapki otrzymała Restauracja z Wodnej Wieży - Steampunk Restaurant, co daje jej miejsce wśród dziesięciu najlepszych restauracji w Polsce! W przewodniku znalazły się też dwie inne restauracje z naszego miasta!

Wnętrza Restauracji Steampunk · fot. wodnawieza.pl


Steampunk Restaurant powtórzył zeszłoroczny sukces, utrzymując trzy czapki na pięć możliwych (odpowiedniki gwiazdek w przewodniku Michelin). Dzięki temu Steampunk Restaurant znalazł się w dziesięciu najlepiej ocenianych restauracji w Polsce! - To perełka na mapie górnośląskich kulinariów. W pieczołowicie odremontowanej przedwojennej wodnej wieży mieści się jedna z najefektowniej urządzonych restauracji w Polsce - czytamy w przewodniku.

Przewodnik Gault&Millau zwraca również uwagę na niespotykane odmiany grzybów hodowlanych, które występują w wielu daniach. W Steampunk Restaurant robione są z nich nawet napary! Ogólnie Gault&Millau klasyfikuje restaurację w Wodnej Wieży jako nowatorską i elegancką.

Gault&Millau, wodna wieża
Steampunk Restaurant w przewodniku Gault&Millau 2016


W przewodniku znalazło się w sumie 390 restauracji i 100 hoteli w Polsce. Trzy czapki otrzymało osiem restauracji (oprócz Wodnej Wieży - Concept 13, La Rotisserie i L'Enfant Terrible z Warszawy, Copernicus z Krakowa, Mercato i Metamorfoza z Gdańska oraz A Nóż Widelec z Poznania). Cztery czapki zdobyły tylko dwie - Atelier Amaro i Senses z Warszawy.

W przewodniku zadebiutowały dwie inne restauracje z Pszczyny. Po jednej czapce Gault&Millau otrzymała Restauracja Kameralna przy Hotelu Piaskowym oraz Restauracja Warownia Pszczyńskich Rycerzy! Gratulujemy.

mot / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.