Firmy w czasie epidemii Firmy w czasie epidemii

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Gorące tematy

 • 14 grudnia 2015
 • 16 grudnia 2015
 • wyświetleń: 8562

Remonty dróg w powiecie - zdjęcia

Ten rok upływa pod znakiem inwestycji drogowych finansowanych w ramach promes na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Powiat pszczyński pozyskał aż ponad 2 mln zł dofinansowania na naprawę dróg zniszczonych po powodzi w 2013 roku. W ostatnim czasie zakończyły się kolejne, "powodziowe" inwestycje. Mowa o drodze z Łąki do Goczałkowic, przepustu pod ulicą Chopina, ulicy Słowackiego w Piasku, ulicy Zawadzkiego w Rudołtowicach oraz chodników w Wiśle Małej i Rudołtowicach.

Ul. Wiejska i Gerberów w Łące i Goczałkowicach po i przed remontem · fot. Powiat


W ramach remontu drogi powiatowej - ul. Wiejskiej i Gerberów w Łące i Goczałkowicach-Zdroju wykonano nową nawierzchnię z nowymi warstwami konstrukcyjnymi na odcinku ok. 700 m, wyremontowano również skarpy drogowe. Zadanie kosztowało 180 tys. zł, ale niemal 145 tys. zł powiat pszczyński pozyskał w ramach promesy na usuwanie skutków klęsk żywiołowych.

Nowy przepust pod ul. Chopina w Pszczynie · fot. Powiat


Bardzo istotny, zwłaszcza z punktu widzenia bezpieczeństwa powodziowego mieszkańców Starej Wsi, był remont przepustu pod ul. Chopina w Pszczynie, przy nowym stawie. Prace, które objęły także remont nawierzchni oraz pozostałe roboty towarzyszące, pochłonęły ok. 160 tys. zł, ale aż niemal 125 tys. zł powiat pszczyński pozyskał w ramach promesy.

Ul. Słowackiego w Piasku po remoncie · fot. Powiat


Zakończone zostały już także remonty finansowane w całości ze środków powiatu pszczyńskiego. Przebudowany został kolejny odcinek ul. Słowackiego w Piasku - tym razem o długości ok. 300 m, wybudowano także 60 m chodnika. Prace kosztowały 190 tys. zł.

Ul. Zawadzkiego w Rudołtowicach po i przed remontem · fot. Powiat


Za ok. 310 tys. zł powstał kolejny odcinek chodnika na ul. Zawadzkiego w Rudołtowicach (od przejścia dla pieszych w rejonie OSP do wcześniej wykonanego odcinka) oraz wyremontowano dwa odcinki jezdni o łącznej długości ok. 650 mb. Budowa chodnika w Rudołtowicach to zadanie, które powiat realizował wspólnie z gminą Pszczyna - gmina przekazała 35 tys. zł na ten cel. Za 40 tys. zł zbudowano 60-metrowy odcinek chodnika w ciągu ul. Pawiej w Wiśle Małej.

Nowy odcinek chodnika przy ul. Pawiej w Wiśle Małej · fot. Powiat


  - Dopiero co zakończone remonty na powiatowych drogach kosztowały niemal 900 tys. zł, ale dzięki promesom z Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji powiat wydatkował z własnych środków dużo mniejsza kwotę na ten cel. Wciąż trwają prace przy innych inwestycjach na drogach powiatowych. Wszystkie zostaną zakończone przed końcem roku, a mieszkańcy będą mogli korzystać z nowych nawierzchni. Cieszę się, że w tym roku udało nam się wybudować lub przebudować sporo odcinków chodników, co z pewnością wpłynie na poprawę bezpieczeństwa pieszych - mówi starosta pszczyński, Paweł Sadza.

  mot / pless.pl, źródło: Powiat

  REKLAMA

  Komentarze

  Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.