Firmy w czasie epidemii Firmy w czasie epidemii

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Gorące tematy

  • 11 grudnia 2015
  • 14 grudnia 2015
  • wyświetleń: 10347

Radni wnioskują o kolejne rondo

Radny Marek Szklorz wnioskował na grudniowej sesji Rady Miejskiej o zabezpieczenie środków w budżecie miasta na wykonanie projektu przebudowy ciągu ulic Słonecznej i Dobrawy wraz z budową ronda. Wniosek poparło dwóch innych radnych.

dobrawy, skłodowskiej, słoneczna
Skrzyżowanie ulic Słonecznej, Skłodowskiej i Dobrawy w Pszczynie - 11.12.2015 · fot. pless.pl


Skrzyżowanie ulic Słonecznej, Skłodowskiej i Dobrawy należy do najniebezpieczniejszych w Pszczynie. Na "krzyżówce" na styku dwóch dużych osiedli często dochodzi do groźnych zdarzeń drogowych. Ostatnia kolizja miała miejsce kilka dni temu.

- Panie Burmistrzu w projekcie budżetu gminy na 2016 rok nie znalazłem żadnej pozycji inwestycyjnej, oprócz tych realizowanych z budżetu obywatelskiego, która dotyczyłaby Koloni Jasnej. Wnioskuje, żeby w przyszłorocznym budżecie znalazły się środki na projekt przebudowy ulicy Słonecznej i Dobrawy wraz z budową ronda. Z moich informacji wynika, że byłaby szansa na dofinansowanie z Narodowego Programu Budowy Dróg Lokalnych. Trzeba się jednak spieszyć, bo wnioski trzeba składać do 30 września - argumentował radny Marek Szklorz.

Wniosek poparło dwóch innych radnych. Kamil Widłok dodał, że kwestia przebudowy ulic Dobrawy, Słonecznej i Skłodowskiej oraz budowy ronda na skrzyżowaniu ulic ciągnie się od kilku lat. - Ilość wypadków na tym skrzyżowaniu jest porażająca. Jeżeli mamy szansę skorzystać z programu budowy dróg lokalnych to musimy mieć do 30 września projekt wraz z pozwoleniem na budowę - tłumaczył radny.

IV Bieg Pszczyński o Puchar Carbo Asecura - 7.06.2015
Skrzyżowanie ulic Słonecznej, Skłodowskiej i Dobrawy w Pszczynie - 7.06.2015 · fot. pless.pl


Drugim radnym, który poprał wniosek Marka Szklorza, był Arkadiusz Gardiasz. Radny przypomniał, że na początku roku zarządy osiedla Kolonia Jasna oraz osiedla Piastów zwróciły się z prośbą o zabezpieczenie środków finansowych na inwestycję.

Burmistrz Dariusz Skrobol odnosząc się do wniosku Marka Szklorza przypomniał radnym, że w myśl ustawy o finansach publicznych budżet gminy musi być zbilansowany. - Nie ma możliwości dołożenia do budżetu nowych zadań. Jeśli Państwo chcecie coś w projekcie przyszłorocznego budżetu zmienić, to musicie pokazać w stronie dochodowej gdzie znaleźć pieniądze na ten cel - tłumaczył Dariusz Skrobol. - Zgadzam się z potrzebą przebudowy tej ulicy, tylko ani ja, ani Państwo nie jesteśmy w stanie powiedzieć, czy program Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych będzie nadal funkcjonował, a jeśli tak to na jakich zasadach - dodał burmistrz.

ab / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.