Firmy w czasie epidemii Firmy w czasie epidemii

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Gorące tematy

  • 5 grudnia 2015
  • 7 grudnia 2015
  • wyświetleń: 18306

Budzenie Świętego Mikołaja - zdjęcia

To już stało się tradycją, że podczas ciężkiej pracy 6 grudnia św. Mikołaj ucina sobie drzemkę na dachu pszczyńskiego ratusza. Jeżeli uda się go dzieciom dobudzić to w asyście straży pożarnej zjeżdża na dół do zgromadzonych dzieci i częstuje słodkościami. Zapraszamy na fotorelację z tego wydarzenia.

Budzenie Św. Mikołaja oraz IX Spotkanie Imienników Św. Mikołaja - 06.12.2015 · fot. Andrzej Grynpeter


Najmłodsi poradzili sobie z zadaniem i swoimi krzykami dobudzili starca z białą brodą. Z okna sali sesyjnej Urzędu Miejskiego, w strażackim koszu zjechał do nich na pszczyński rynek, gdzie wśród uczestników byli również jego imiennicy. Spotkali się oni po raz dziewiąty. W tym roku pojawiło 93 Mikołajów. Najmłodszy miał cztery miesiące, najstarszy osiemdziesiąt cztery lata. Oczywiście nie mogło zabraknąć życzeń i tortu.

Organizatorami wydarzenia był Urząd Miejski w Pszczynie, Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu w Pszczynie, Pszczyńskie Centrum Kultury oraz Centrum Handlowe Stara Kablownia w Czechowicach-Dziedzicach.

Budzenie Świętego Mikołaja - 6.12.2015 · fot. UM Pszczyna

ups / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.