Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Gorące tematy

  • 27 października 2015
  • 29 października 2015
  • wyświetleń: 11648

18-latek zatrzymał pijanego kierowcę

Bohaterską postawą może poszczycić się 18-latek, który ujął nietrzeźwego kierowcę. Nie akceptując popisów amatora jazdy na "podwójnym gazie" przekazał go w ręce policjantów. To kolejny przypadek w powiecie pszczyńskim, gdzie dzięki pomocy i odwadze mieszkańca został wyeliminowany z ruchu drogowego nieodpowiedzialny kierowca.

W niedzielę kilka minut po północy dyżurny pszczyńskiej komendy odebrał zgłoszenie dotyczące ujęcia nietrzeźwego kierowcy. Z przekazanej informacji wynikało, że młody mężczyzna widząc popisy pijanego kierowcy Opla udaremnił mu dalszą jazdę. 18-latek podszedł do samochodu i wyciągnął kluczyki ze stacyjki, kiedy kierowca zjechał z drogi na parking przy budynku OSP w Studzienicach.

Przybyli na miejsce policjanci zbadali stan trzeźwości 42-letniego kierowcy Astry. Urządzenie pokazało w jego organizmie ponad promil alkoholu. Mieszkaniec Studzienic stracił już prawo jazdy, a ponadto odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości, za co grozi 2-letni pobyt w więzieniu.

Młodzieńcowi, który powiadomił pszczyńskich policjantów o swoich podejrzeniach, policja dziękuje za czujność. Dzięki przekazanej informacji policjanci mogli szybko podjąć interwencję i prawdopodobnie zapobiegli drogowej tragedii. To przykład prawidłowego działania w myśl kampanii "Nie reagujesz - akceptujesz", której głównym celem jest wzbudzenie w społeczeństwie braku akceptacji na zachowania negatywne, przestępcze i uciążliwe.

new / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.