pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Gorące tematy

  • 28 września 2015
  • wyświetleń: 15669

Ciężarówka potrąciła 88-latkę

W poniedziałek w godzinach porannych na ulicy Bieruńskiej w Pszczynie samochód ciężarowy potrącił poruszającą się na rowerze kobietę. 88-latka zmarła w szpitalu.

Do zdarzenia doszło w sąsiedztwie skrzyżowania z drogą krajową nr 1 około godziny 9.00. Przed swoim domem 88-letnia kobieta najprawdopodobniej chciała przejść na drugą stronę jezdni. Jak opisuje st.asp. Karolina Błaszczyk z pszczyńskiej policji, nie wiadomo, czy kobieta jechała na rowerze, czy szła i tylko prowadziła rower. Wszystko wskazuje natomiast na to, że nie zauważyła, kiedy ruszyły oczekujące na wjazd na przejazd kolejowy samochody.

88-latka przeszła przed maską tira, a kierowca jej nie zauważył i przejechał lewym kołem po nogach kobiety. Ranna została przetransportowana do szpitala specjalistycznego śmigłowcem pogotowia ratunkowego. Pomimo szybkiej interwencji pogotowia lotniczego, kobieta zmarła w szpitalu.

Kierowca samochodu był trzeźwy w chwili zdarzenia.

new / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.