Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Gorące tematy

  • 17 września 2015
  • 28 września 2015
  • wyświetleń: 11833

Maraton zumby w parku - zdjęcia

W niedzielę w parku odbył się charytatywny maraton zumby. W ten sposób pszczyńskie zumbiarki pomagają chorej na zespół Devica Gabrysi Bieleckiej, mieszkance Czarkowa.

Maraton Zumby i Tańca dla Gabrysi Bieleckiej - 27.09.2015 r. · fot. Andrzej Grynpeter


Pszczyńskie zumbiarki zbierały wolne datki, które zostaną wykorzystane na leczenie i rehabilitację Gabrysi. W trakcie maratonu można było zjeść pyszną grochówkę przygotowaną przez Ochotniczą Straż Pożarną oraz skosztować wypieków pszczyńskich zumbiarek. Dzieci mogły nacieszyć się dmuchańcem oraz przejechać się na koniku.Dodatkowo w tym dniu, w wyznaczonym miejscu, pracownik Urzędu Miejskiego udzielał wszystkim zainteresowanym informacji nt. Gminnej Karty Dużej Rodziny oraz pomagał wypełnić stosowny wniosek do otrzymania takiej karty.

Maraton Zumby i Tańca dla Gabrysi Bieleckiej - 27.09.2015 r.
Maraton Zumby i Tańca dla Gabrysi Bieleckiej - 27.09.2015 r. · fot. Andrzej Grynpeter


U Gabrysi zdiagnozowano zespół Devica. Na początku podejrzewano anginę. Ze względu na pojawiające się objawy tzn. drętwienie rąk, utracie czucia w nogach Gabrysia trafiła do szpitala, a lekarze określali jej przypadek jako "człowiek zagadka".

Kilkumiesięczny pobyt w klinice, sterydy, rehabilitacja i znów wszystko wróciło. Po każdym nawrocie choroby skutki się pogłębiały. Zanik mięśni, drętwienie rąk, kłopoty z widzeniem. W końcu ordynator oddziału neurologii jednego ze szpitali próbowała za wszelką cenę wyjaśnić przypadek Gabrysi, doprowadzając do nawiązania kontaktu z kliniką w Oxfordzie. Tam zgodzili się na wykonanie badania.

Wstępna diagnoza się potwierdziła - Zespół Devica; zapalenie rdzenia kręgowego i nerwu wzrokowego. Jest to bardzo rzadka choroba autoimmunologiczna. W województwie śląskim to czwarty zdiagnozowany przypadek tej choroby. Po przebytej chemioterapii, przyjmowaniu antybiotyków, sterydów i innych leków odporność jest bardzo słaba, a to w dodatku wyniszcza organizm. Stan Gabrysi jest bardzo ciężki, potrzebna jest ciągła rehabilitacja i leczenie.

BM / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.