Gorące tematy

• 7 września 2015
  • wyświetleń: 3133

Brąz Ewy Gawlak na Mistrzostwach

Podczas 32. Młodzieżowych Mistrzostw Polski, które odbyły się w dniach 4-6 września w Białymstoku Ewelina Gawlak, zawodniczka LKS Pszczyna zdobyła brązowy medal w biegu na 3000 m przez przeszkody. Ewelina poprawiła też swój dotychczasowy rekord życiowy o ponad 15 sekund uzyskując rezultat 10:44,09.

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski - 4-6.09.2015 · fot. LKS Pszczyna

W biegu zwyciężyła Amelia Czerwińska z Legii Warszawa 10:38,98, zaś srebrny medal zdobyła Joanna Terefenko z Jantara Ustki.

Drugi dzień mistrzostw to start Ewy i Szymona Ostrowskiego na najdłuższym dystansie mistrzostw 5000 m.
Ewa idąc za ciosem, świetnie się zaprezentowała, zajmując wysokie piąte miejsce z rekordem życiowym 17:34,56. Zwyciężyła Katarzyna Rutkowska (17:05,22) z Podlasia Białystok przed Amelią Czerwińską (17:14,56) i Pauliną Pawłowską (17:16,50) - AZS Lublin. Czwarta była faworytka, prowadząca w biegu niemal przez cały dystans, Ania Wójcik z Victorii Stalowa Wola.

W biegu panów na dystansie 5000 m Szymon Ostrowski zajął 17. miejsce z wynikiem 15:22,42.

źródło: MORiS Pszczyna