Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Gorące tematy

  • 7 września 2015
  • 15 września 2015
  • wyświetleń: 10961

Przyłącz się do spółdzielni GastroPless

Pasja, alternatywa na znalezienie pracy oraz na własny biznes, a także wsparcie z zewnątrz to czynniki, które pchnęły cztery młode osoby do założenia spółdzielni GastroPless. Swoją działalność prowadzić będą przy ulicy Bednarskiej, tam gdzie kiedyś mieściła sie restauracja Kasztelańska, a ostatnio klub Bednarska 3. Wcześniej muszą tylko znaleźć jeszcze jedną osobę do swojego projektu.

obiad,danie,kuchnia,gaz,patelnia,
GastroPless to pierwsza tego typu spółdzielnia na terenie Pszczyny. Tworzący ją młodzi ludzie zajmować się będą gastronomią. · fot. Oskar Piecuch / pless.pl


- Spółdzielnia Socjalna to w gruncie rzeczy normalna działalność gospodarcza, która ma na celu samozatrudnienie jej członków oraz działanie na rzecz pożytku publicznego. Jest to szansa, która daje ogromne możliwości rozwoju osobom kreatywnym, ambitnym, chcącym prowadzić działalność oraz stworzyć własne miejsce pracy - tłumaczą członkowie GastroPless. - W skład spółdzielni socjalnych wchodzi od 5 do 50 członków, z których każdy posiada równe prawo głosu i decyzyjność w najważniejszych sprawach dotyczących przedsiębiorstwa. Ponadto każda z osób ma możliwość otrzymania dotacji z PUP w Pszczynie oraz innych podmiotów zajmujących się wspieraniem ekonomii społecznej - dodają.

GastroPless to pierwsza tego typu spółdzielnia na terenie Pszczyny. Tworzący ją młodzi ludzie zajmować się będą gastronomią.

Głównym obszarem ich działalności będzie kompleksowa obsługa imprez okolicznościowych, centrum szkoleniowo-konferencyjne oraz organizacja imprez kulturalnych. Nowo otwierające się przedsiębiorstwo dysponuje lokalem dostosowanym do potrzeb gastronomicznych oraz dwupoziomową salą okolicznościową i dodatkową salą konferencyjną.

Aby spółdzielnia mogła rozpocząć działalność, w jej skład musi wejść minimum pięć osób. Młodzi ludzie poszukują więc jeszcze jednej osoby do współpracy.

Od zainteresowanych oczekują dyspozycyjności, kreatywności, doświadczenia gastronomicznego i pasji kulinarnej. Wymogiem przystąpienia do Spółdzielni Socjalnej jest także rejestracja w Powiatowym Urzędzie Pracy.

Zainteresowani proszeni są o kontakt telefoniczny od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 16.00 pod numerem 534-032-920 lub 883-404-038.

BM / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.