Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Gorące tematy

  • 4 września 2015
  • 8 września 2015
  • wyświetleń: 16529

Pobito wójta i kierownika-komentarz

W środę rano w Urzędzie Gminy w Kobiórze 30-letni mężczyzna zaatakował dwóch pracowników. Nieoficjalnie wiadomo, że poszkodowanymi są wójt i kierownik referatu. We wtorek do zdarzenia odniósł się Eugeniusz Lubański.

Jak opisuje sytuację st.asp. Karolina Błaszczyk, rzecznik pszczyńskiej policji, 30-letni mężczyzna wszedł do Urzędu Gminy w Kobiórze z zamiarem uderzenia kogokolwiek z pracowników instytucji z wykluczeniem kobiet. W ręku miał ze sobą ceramiczną rurkę.

Wewnątrz budynku doszło do szarpaniny, w której poszkodowanych zostało dwóch pracowników Urzędu Gminy. Policja nie podaje kto doznał obrażeń, ale z niepotwierdzonych informacji wynika, że są to wójt oraz kierownik jednego z referatów.

Napastnik został ujęty przez urzędników i przekazany policji. Za atak na funkcjonariusza publicznego grozi mu do 3 lat więzienia.

We wtorek do całego zdarzenia odniósł się wójt Eugeniusz Lubański: - W dniu 2 września br. ok. godz. 9.00 zostałem napadnięty w Urzędzie Gminy przez młodego mieszkańca Kobióra i brutalnie pobity. Napastnik zaczaił się na mnie na klatce schodowej, i w chwili gdy schodziłem na parter, zaatakował mnie od tyłu pięściami. Następnie, leżącego na posadzce, uderzał i kopał po całym ciele. Użył również przyniesionej ze sobą rurki, którą uderzył mnie w twarz w okolicach lewego oka. Jak poinformowali mnie pracownicy, napastnik poszukiwał wcześniej wójta.

Nie wiem, czym zakończyłoby się to zajście, gdyby kierownik Referatu Gospodarki Komunalnej Janusz M., nie przybył mi na pomoc. W trakcie pościgu on również został uderzony rurką w twarz tak mocno, że upadł. Podjął jednak dalszy pościg za napastnikiem. Przy pomocy mieszkańca ul. Tuwima sprawca napadu został ujęty i doprowadzony do urzędu a następnie oddany w ręce policji.

Nie znam powodów, którymi kierował się napastnik, gdyż osobiście go nie znałem i nie załatwiał w urzędzie żadnej sprawy. Gdy po ujęciu zapytałem go, dlaczego to zrobił - spytał, czy jestem wójtem i robił wrażenie, że nic sobie nie przypomina. Policja dysponuje pełnym materiałem obrazującym zajście, gdyż zdarzenie to miało miejsce pod kamerą monitoringu.

Do tej pory byłem przekonany, że Kobiór jest ostoją spokoju i bezpieczeństwa, lecz ta zuchwała i bezprecedensowa napaść przeczy tym wyobrażeniom.


Wójt zapowiedział, że sprawy dotyczące stanu bezpieczeństwa w Kobiórze zostaną poruszone na najbliższej sesji rady gminy przy udziale przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji w Pszczynie.

new / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.