Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Gorące tematy

  • 11 sierpnia 2015
  • 14 sierpnia 2015
  • wyświetleń: 14997

W powiecie mieszka 56 milionerów

W powiecie pszczyńskim mieszka 56 milionerów. To o jedną osobę mniej niż rok wcześniej. Najbogatszy mieszkaniec regionu osiągnął w 2014 roku dochód w wysokości przekraczającej sześciu milionów złotych.

pieniądze, kasa, dofinansowanie, dotacja, wypłata
W powiecie pszczyńskim mieszka 56 milionerów. · fot. Oskar Piecuch / pless.pl


Urząd Skarbowy w Pszczynie, który obsługuje podatników z gmin: Pszczyna, Miedźna, Pawłowice, Suszec, Goczałkowice-Zdrój i Kobiór, podsumował 2014 rok. Ze złożonych zeznań podatkowych za ten okres wynika, że na terenie powiatu pszczyńskiego było 56 milionerów. Wszystkie osoby deklarujące dochody przekraczające milion złotych to podatnicy prowadzący własną działalność gospodarczą.

Najwięcej milionerów mieszka w gminie Pszczyna, bo aż 39. Na drugim miejscu plasuje się gmina Goczałkowice-Zdrój z ośmioma milionerami. Po trzech milionerów miały gminy: Pawłowice i Kobiór, dwóch milionerów - gmina Suszec, natomiast w gmina Miedźna posiada 1 milionera.

Najbogatszy mieszkaniec powiatu pszczyńskiego osiągnął dochód w wysokości przekraczającej 6.000.000 złotych. Najwyższy zapłacony podatek dochodowy za 2014 rok osiągnął kwotę prawie 1.200.000 złotych. Z kolei kwota najwyższego zwrotu wyniosła ponad 277.000 złotych.

W 2014 roku na terenie gmin powiatu pszczyńskiego nie odnotowano milionera składającego zeznanie podatkowe PIT-37 (pracującej na podstawie umowy o pracę lub umów cywilnoprawnych). W 2013 roku była jedna taka osoba.

new / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.