Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Gorące tematy

  • 28 lipca 2015
  • 29 lipca 2015
  • wyświetleń: 4707

Kiedy na dworcu pojawią się zegary?

We wrześniu ubiegłego roku do użytku oddano po renowacji dworzec kolejowy w Pszczynie. Budynek przeszedł niezwykłą metamorfozę. Odzyskana fasada oraz całkowicie odmienione wnętrza sprawiły, że stał się on znów miejscem przyjaznym podróżnym. Jest jednak jeden element, który sprawia, że inwestycji nie można jeszcze uznać za całkowicie zakończoną - zegary w szczytowej części elewacji.

Dworzec kolejowy w Pszczynie - 3.07.2015 · fot. BM / pless.pl


Jesienią zakończyły się główne prace związane z renowacją dworca. Budynek z 1890 roku został przystosowany do współczesnych standardów obsługi mieszkańców i turystów. Prac, które należało w tym celu wykonać, było mnóstwo. Kosztowały około 2,5 miliona złotych netto. Inwestycja była finansowana ze środków własnych PKP S.A. i środków budżetowych.

Jeszcze 16 września Bartłomiej Sarna, ówczesny rzecznik prasowy PKP S.A. zapewniał, że zwieńczeniem inwestycji będzie montaż na szczycie elewacji zegarów robionych na zamówienie. Miały one być stylizowane na historyczne, tak, aby korespondowały z historycznym wyglądem dworca.

Wówczas była mowa o jesieni i choć od tego czasu upłynęło ponad 10 miesięcy, to wskazane miejsce wciąż pozostaje puste. O wyjaśnienie tej sytuacji poprosiliśmy PKP S.A.

- Wykonawca realizujący modernizację dworca w Pszczynie nie wywiązał się z zawartej umowy. Obecnie trwają procedury mające na celu jej rozwiązanie. Wykonanie zegarów zostanie następnie zlecone innemu wykonawcy. Planujemy, że montaż urządzeń nastąpi w przełomie III i IV kwartału br. - poinformowało nas biuro prasowe Polskich Kolei Państwowych.

Na całkowite zwieńczenie inwestycji pozostaje w takim razie poczekać prawdopodobnie jeszcze kilka miesięcy.

new / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.