Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Gorące tematy

  • 23 czerwca 2015
  • wyświetleń: 3051

Lesiak nie zwalnia, kolejne podium

W dniach 12-13 czerwca rozegrana została trzecia runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska. Tym razem cykl gościł wyjazdowo w Bochni w Małopolsce. W zawodach wystartowało 77 załóg, z czego 21 było zgłoszonych w "dwulitrowej" klasie K4, w której klasyfikowana jest Honda Jakuba Lesiaka.

Rajd Ziemi Bocheńskiej - 12-13.06.2015 · fot. Grzegorz Rybarski, Zbigniew Bury


Lesiak z Biernotem jako wiceliderzy punktacji wyruszyli na trudne odcinki specjalne z numerem 2. Trasa rajdu mierzyła niespełna 300km, z czego ponad 40 stanowiło 7 odcinków specjalnych. Rajd zapowiadał się bardzo ciekawie ze względu zarówno na trudne, wąskie odcinki najeżone szczytami, podbiciami i spadaniami, jak i temperaturę oscylującą wokół 35 stopni Celsiusza. Samochody rajdowe nie posiadają klimatyzacji, a pozbawione wygłuszeń i izolacji nadwozie w słońcu i przy pomocy wydechu nagrzewa się w środku nawet do ponad 60 stopni. Jako ciekawostkę można także podać fakt, że samochody startujące w krajowej II lidze muszą być obute w opony z homologacją drogową.

Początek zmagań to dwa poważne błędy na dwóch pierwszych odcinkach i dopiero 13. miejsce w klasyfikacji. Na następnych oesach Lesiak i Biernot wzięli się za odrabianie strat i notując m.in dwa drugie czasy oraz nie popełniając już błędów przed ostatnim miejskim Superoesem zajmowali 4. miejsce ze stratą zaledwie 2,2 s do podium. Wygrywając odcinek w centrum Bochni Lesiak Rally Team rzutem na taśmę, o zaledwie 0,3s wskoczył na 3. miejsce klasyfikacji generalnej 3 Rajdu Ziemi Bocheńskiej im. Janusza Kuliga. Załoga czarnej Hondy znalazła się także na 2. miejscu w klasie K4.

Po 3 rundach Śląskiego Czempionatu Lesiak i Biernot zajmują 2. miejsce w łącznej punktacji sezonu za zwycięzcą 2 rajdów Jakubem Szewczykiem. Następna runda Mistrzostw: Rajd Oświęcimski, zostanie rozegrany 22 sierpnia.

- Rajd Ziemi Bocheńskiej to impreza, którą stawiam na 1. miejscu wśród dotychczasowych rund Mistrzostw. Spadania, szczyty i wąskie drogi to naturalne środowisko dla nas i wielką przyjemnością było ściganie się tutaj. Po nieudanym początku trzecie miejsce cieszy chyba potrójnie, choć oczywiście wolelibyśmy włączyć się do walki od samego startu. Dziękuję konkurentom za super walkę w końcówce i liczę na podobne emocje w Oświęcimiu. Wielkie podziękowania dla naszych partnerów: EXTREME-Performance Tyres, ENERGY MOTORSPORT, BRATEX-Dachy, GO-WEST, ROLCHEM, LOKO I TRAFF - mówi Jakub Lesiak.

- Minęły raptem dwa tygodnie a nasz zespół ma znowu powody do radości. Po zaciekłej walce wracamy z Bochni z pucharami za trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej oraz drugie w klasie K4... ale po kolei. Początek rajdu to problemy z hamulcami i niska pozycja w klasyfikacji. Na szczęście podczas serwisu ekipa Energy Motorsport stanęła na wysokości zadania i mogliśmy rozpocząć odrabianie strat. Druga pętla to jazda ze zmiennym szczęściem, począwszy od przestrzelonego hamowania na OS 3 po wykręcenie drugiego czasu na OS 4. Trzecia pętla to już bezbłędna jazda i awans na na czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej... a na koniec wisienka na torcie czyli wygrany odcinek miejski i awans na trzecie miejsce - relacjonuje Łukasz Biernot.

- Pomimo trudnych początków mogliśmy wrócić do domu z uśmiechami na twarzach choć ze względu na "saunę" o kilka kilo lżejsi. Wiem, że się powtarzam, ale po raz kolejny ogromne podziękowania dla Energy Motorsport za profi serwis - bez Was nie dalibyśmy rady! Specjalne podziękowania dla mojej żony Alinki (która tym razem nie na prawym fotelu a na serwisie) za catering na najwyższym światowym poziomie - było pysznie jak u mamy. Konkurencji wielkie dzięki za walkę do samego końca, sponsorom za zaufanie, jakim nas darzą, a kibicom za gorący doping na odcinkach. Przed nami nieco dłuższa przerwa, ale możecie być pewni, że widzimy się na kolejnej rundzie RSMŚL - dodaje Biernot.

Lesiak Rally Team

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.