Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Gorące tematy

  • 9 czerwca 2015
  • wyświetleń: 11812

Skoczył ze słupa wysokiego napięcia

W poniedziałek policjanci z Pszczyny i Jastrzębia Zdroju oraz strażacy i lekarze pogotowia ratunkowego interweniowali w Golasowicach w związku ze zgłoszeniem podjęcia próby samobójczej przez młodego mężczyznę. 30-letni desperat z Wodzisławia Śląskiego wszedł na słup wysokiego napięcia. Niestety, nie czekając na rozpoczęcie rozmowy z negocjatorem, bez uprzedzenia skoczył z ponad 20 metrów wysokości. Zmarł po przewiezieniu do szpitala.

Cała akcja rozegrała się między godzinami 16.00 a 17.00. Pierwsi odebrali zgłoszenie policjanci z jastrzębskiej jednostki. Po przybyciu na miejsce potwierdzili otrzymaną informację i rozpoczęli rozmowy z desperatem. Mężczyzna wypowiadał się nielogicznie i nieskładnie, a do tego nie chciał zejść ze słupa, tłumacząc swoją decyzję problemami osobistymi. Wyraźnie akcentował, że chce skoczyć. W pewnym momencie złapał się nawet przewodów wysokiego napięcia. Wcześniej poinformowane o całym zdarzeniu służby zadbały o odcięcie w tym miejscu dopływu prądu.

Po namowach interweniujących strażaków i policjantów z powrotem wszedł na słup i zszedł nieco niżej. Wówczas strażacy podjęli decyzję o rozłożeniu skokochronu. Niemalże w tym samym momencie mężczyzna ponownie wspiął się na 20 metrów. W międzyczasie o wszystkim poinformowano dyżurnego pszczyńskiej komendy i policyjnego negocjatora.

Ten, będąc w stałym kontakcie z policjantami instruował ich, jak uspokoić i nakłonić do zejścia desperata. Niestety 30-latek w pewnym momencie, bez jakiegokolwiek uprzedzenia wszedł na szczyt słupa i rzucił się w dół. Został zabrany przez pogotowie do szpitala. Upadek z tak dużej wysokości okazał się jednak dla niego śmiertelny.

Policjanci z komisariatu w Pawłowicach ustalają teraz, co było powodem podjęcia decyzji o samobójstwie przez tak młodego człowieka.

new / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.