Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Gorące tematy

  • 21 maja 2015
  • wyświetleń: 3958

Żubr Pszczyński dla "Zrywu" Pszczyna

Od 30 lat przy Zakładzie Poprawczym i Schronisku dla Nieletnich w Pszczynie-Łące działa klub sportowy. Jubileusz świętowano na boisku.

30-lecie Zrywu Pszczyna
fot. Powiat


"Zryw" Pszczyna kontra Reprezentacja Pszczyny, w której zagrali samorządowcy i dziennikarze z powiatu pszczyńskiego - takim właśnie meczem świętowano 30-lecie Uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego "Zryw" Pszczyna.

- Działalność tego klubu to dowód na to, że sport odgrywa niezwykle istotną rolę w wychowaniu i resocjalizacji młodzieży - mówi starosta pszczyński, Paweł Sadza, który z okazji jubileuszu na ręce prezesa klubu, Andrzeja Kegla wręczył statuetkę Żubra Pszczyńskiego z okazji 30-lecia działalności klubu na rzecz resocjalizacji poprzez działalność sportową.

Starosta Paweł Sadza wręcza Żubra Pszczyńskiego
fot. Powiat


Prezes Klubu, Andrzej Kegel dziękował samorządowcom i dziennikarzom za udział w meczu. - Ideą procesu resocjalizacji jest przygotowanie naszych podopiecznych do powrotu do środowiska otwartego. Państwa obecność dla naszych chłopców ma ogromne znaczenie. Oni od wielu dni czekali na to spotkanie, bo państwo jesteście dla nich dowodem na to, że w środowisku otwartym, w naszych samorządach, w naszym powiecie jest dla nich miejsce. Idea naszej pracy polega na tym, by odzyskali wiarę we własne siły, możliwości - mówił Andrzej Kegel.

To wychowankowie i wychowawcy Zakładu Poprawczego w Pszczynie - Łące w 1985 r. wpadli na pomysł powołania klubu sportowego. Początkowo działała tu tylko drużyna piłkarska, dzisiaj rozwinięte są również inne sekcje - saneczkarska, koszykówki, siatkówki, tenisa stołowego, sportów siłowych i sportów wodnych.

30-lecie Zrywu Pszczyna


Nazwa "Zryw" została wymyślona przez wychowanków i pochodzi od tzw. "zrywów" (ucieczek). To najprawdopodobniej jedyna taka drużyna w Polsce, w której grają obok siebie wychowankowie, wychowawcy i strażnicy zakładu poprawczego. Przez wiele lat sekcja piłkarska rywalizowała z drużynami Podokręgu Tychy w klasie C oraz B. Obecnie uczestniczy w rozgrywkach Pszczyńskiej Amatorskiej Ligi Piłkarskiej. Od 15 lat trenerem klubu jest Marek Szklorz.

Mecz pomiędzy "Zrywem" Pszczyna a samorządowcami i dziennikarzami ziemi pszczyńskiej został rozegrany na boisku "Zrywu" i zakończył się remisem 1:1. W rzutach karnych lepsi okazali się goście, którzy wygrali 3:4.

Mecz z okazji 30-lecia Zrywu Pszczyna, 20 maja 2015 r.
Zryw Pszczyna - Samorządowcy i Dziennikarze 1:1 (0:0), 3:4 w rzutach karnych
Bramki: 0:1 - Jacek Kotajny (z rzutu karnego), 1:1 - Aleks Nazim

Skład Zrywu: Zbigniew Jacek, Marcin Kawecki, Paweł Kristof, Marcin Balon, Wacław Siry, Grzegorz Kurzydło, Aleksander Mrzyczek, Beniamin Żbik, Krzysztof Hunger, Łukasz Sosnowski, Adam Adamczyk, Aleks Nazim, Rafał Breske, Adrian Krotliński, Michał Toch, Remigiusz Niewiadomski. Trener Marek Szklorz.

Skład Drużyny Samorządowców i Dziennikarzy: Paweł Sadza, Maciej Stieber, Michał Czernek, Jacek Kotajny, Jacek Bielenin, Tomasz Kropidło, Szymon Skrzypiec, Michał Ziebura, Szymon Miczek i Paweł Przybyła. Gościnnie w drużynie wystąpił Patryk Sojka, a za selekcję odpowiadał Michał Pawlak - dziennikarz sportowy katowickiej "Gazety Wyborczej" i portalu śląsk.sport.pl.

Michał Pawlak / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.