pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Gorące tematy

  • 17 maja 2015
  • 20 maja 2015
  • wyświetleń: 10271

TV: remont dworca w uzdrowisku

Tak jak dawniej ma być wizytówką uzdrowiska i gminy, choć już w zupełnie innej roli - dworzec w Goczałkowicach-Zdroju, o którym mowa, przechodzi właśnie gruntowną przebudowę, a pierwsze efekty już są widoczne.

Jeszcze niedawno wydawało się, że dla niszczejącego obiektu nie ma ratunku. Kiedy jednak dawny dworzec kolejowy zmieniał właściciela z PKP na Urząd Gminy, niemal z marszu rozpoczęto działania mające przywrócić go użytkowania, choć już w zupełnie innej roli.



Dobiega końca pierwszy etap prac, który polega na wymianie pokrycia dachu, stolarki okiennej i drzwiowej, a także na remoncie elewacji, stropów i posadzki na parterze budynku. Do końca maja wymienione mają zostać również wszelkie instalacje.

Remont dworca kolejowego w Goczałkowicach-Zdroju - 15.05.2015 · fot. pless.pl


Po ich zakończeniu ruszy kolejny etap prac. Najpóźniej we wrześniu ma być gotowa nowa klatka schodowa, wiata od zachodniej strony, a także nawierzchnia i oświetlenie placu przydworcowego. W tym samym czasie dostarczone mają zostać również ławki, które będą tu ulokowane.

new / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.