Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Gorące tematy

  • 8 maja 2015
  • 22 czerwca 2015
  • wyświetleń: 3390

20-lecie Centrum Rekreacji - zdjęcia

W sobotę, 13 czerwca Pszczyńskie Centrum Rekreacji obchodziło swoje dwudzieste urodziny. Jego założycielami byli studenci Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach - Panowie Grzegorz Grzelak i Janusz Mirek.

20-lecie Centrum Rekreacji - 13.06.2015 · fot. Pszczyńskie Centrum Rekreacji


W minioną sobotę była okazja, aby wspólnie radować się, dziękować i snuć plany na kolejne 20 lat. Świętowanie rozpoczęły zawody pływackie dla dzieci szkół podstawowych i dzieci przedszkolnych. Zawody rozegrane na basenie w Publicznym Gimnazjum nr 4 zgromadziły 60 uczestników, a na trybunach dało się zauważyć pokaźną liczbę widzów. Pamiątkowe dyplomy i okolicznościowe tabliczki czekolady wszyscy uczestnicy odbierali z rąk mistrzyni świata w tańcach latynoamerykańskich, Pani Adrianny Łojszczyk.

O godzinie 14.00 rozpoczął się piknik rodzinno-sportowy w Hotelu Imperium. Wszystkich gości witali założyciele Pszczyńskiego Centrum Rekreacji - Pan Janusz Mirek i Grzegorz Grzelak i zapraszali na wystawę fotograficzną, która w jakiejś części pokazywała dorobek ostatnich 20 lat. O godzinie 14.30 w Sali kongresowej odbyło się uroczyste otwarcie pikniku. Na początku mogliśmy zobaczyć w tanecznej akcji parę - Adrianna Łojszczyk i Michał Kulesza Warszawy. Adrianna Łojszczyk - jest tancerką klasy S, dwukrotną i aktualną Mistrzynią Polski federacji WDP w kategorii Latin Under 21 oraz finalistką Blackpool Dance Festival w kategorii Under21 Latin.

W swojej karierze tanecznej odnosi stale sukcesy, poniżej niektóre z nich:
1. Blackpool Dance Festival 2011 (Anglia - Blackpool) Under21 Latin 6 miejsce (finał) - jest to jeden z największych, najstarszych i najbardziej prestiżowych turniejów na świecie.
2. International Championships 2011 (Anglia - Brentwood/London) Under21 Latin 2 miejsce - ten turniej również posiada wspaniałą tradycję i należy do największych na świecie.
3. San Francisco Open DanceSport Championships 2012 (USA - San Francisco) (CA) Youth Championship Scholarship Latin 1 miejsce.
4. Mistrzostwa Świata federacji WDC! WDC Disney Resort 2012 (Francja - Paryż) Disney Cup Under21 Latin 9 miejsce.
5. UK Open 2013 (Anglia - Bournemouth) Amateur Latin 52 miejsce - również UK Open należy do 4 największych turniejów na Świecie.
6. Blackpool Dance Festival 2013 (Anglia - Blackpool) Amateur Rising Star Latin 24 miejsce.
7. Półfinał programu telewizyjnego Got To Dance - Tylko Taniec!
8. Prowadziła zajęcia dla dzieci i młodzieży na obozie tanecznym Pszczyńskiego Centrum Rekreacji.

20 lat Pszczyńskiego Centrum Rekreacji · fot. PCR


Po występach tanecznych zgromadzeni w Sali kongresowej mogli uczestniczyć w telefonicznym wywiadzie z Przemysławem Babiarzem - dziennikarzem sportowym TVP, który odpowiadał na pytania prowadzącego.
Później przyszedł czas na rywalizację sportową, rozmowy przy pysznym cieście i grillowych przysmakach. W hotelowym holu rozegrano zawody warcabowe i konkurs plastyczny, na korcie tenisowym do rywalizacji przystąpili młodzi tenisiści, na boisku piłkarskim rozegrano rodzinny turniej piłki nożnej. Na najmłodszych czekała dmuchana zjeżdżalnia.

Przed godziną osiemnastą wszyscy goście zostali zaproszeni na koncert grupy TOK. O tym z jakimi wrażeniami opuszczała Pszczynę rockowa grupa TOK niech świadczy wpis na ich stronie internetowej: "Fantastyczna impreza z fantastycznymi ludźmi. Organizatorzy w roli głównej. Dzięki Janusz, dzięki Grzegorz. Pszczyna jest dla nas równie gościnna jak Opole. Kolejny raz gramy w tym mieście dla wspaniałej publiczności."

Po koncercie przyszedł czas na dokończenie rozgrywek i kolejne niekończące się rozmowy. W niedzielę, w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego odbyła się msza święta, w której dziękowaliśmy za minione 20 lat, za wszystkich tych ludzi, których było nam dane spotkać i poznać na naszej sportowo-rekreacyjnej drodze.

Janusz Mirek, Grzegorz Grzelak

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.