Gorące tematy

• 2 stycznia 2015
  • wyświetleń: 3028

Piłkarski rok otwarty

Już po raz trzeci odbył się noworoczny mecz zawodników pszczyńskiej Iskry. Na boisku przy Zespole Szkół numer 1 w Pszczynie kilka chwil po godzinie 12:00 rozpoczął się pierwszy piłkarski pojedynek pszczyńskich zawodników w 2015 roku.

Noworoczny mecz - 01.01.2015 · fot. Andzejek

Strzelanie rozpoczęła drużyna trenerów i to ona też wygrała noworoczny pojedynek. Nowy Rok pierwszym golem otworzył o godzinie 12:19 Wojciech Bałuch. Odpowiedział trzy minuty później Kamil Czerwiński. Do przerwy trwała zażarta walka, z której zwycięsko wyszli grający w pomarańczowych narzutkach zawodnicy zespołu trenerów, bowiem tuż przed zmianą stron w zamieszaniu pod bramką najprzytomniej zachował się Jakub Michułka, który wyprowadził zespół szkoleniowców na prowadzenie. Co prawda mogło być remisowo, ale drugi gol Kamila Czerwińśkiego strzelony został ze spalonego i nie mógł zostać uznany.

Po przerwie mimo walki górę nad młodzieńczą fantazją wzięło doświadczenie. A na listę strzelców wpisało się kolejnych trzech trenerów: Kropidło, Pastuszka i Rakowski. Dwa trafienia dołożył też Michał Prusek. Wobec takiej skuteczności ekipy "pomarańczowych" gole Kamila Czerwińskiego i Wojciecha Dragona były tylko nieudaną próbą ratowania wyniku. Strzeleckie popisy 1 stycznia zakończył Tomasz Kropidło, który wykończył akcję Wojciecha Bałucha.

Wynik w tym meczu był jednak tak naprawdę drugorzędną sprawą. Najważniejsze było, aby udanie rozpocząć Nowy 2015 Rok, aktywnie, wśród przyjaciół spędzić czas i spalić sylwestrowe "kalorie".

Wszystkim obecnym na meczu dziękujemy i życzymy, aby w całym nadchodzącym roku nie zabrakło im zapału do realizacji marzeń, a także zdrowia, które pomogło im dotrwać do końca noworocznych zawodów ;-)

Ci którzy tym razem, nie zdołali dotrzeć na boisko na swoja okazję gry w noworocznym meczu będą musieli poczekać kolejnych 12 miesięcy. Taki pojedynek odbywa się bowiem tylko raz do roku. Życzymy wszystkim DO SIEGO!

Pomarańczowi - Zieloni 8:3 (2:1)
brami: 1:0 Wojciech Bałuch (13.), 1:1 Kamil Czerwiński (15.), 2:1 Jakub Michułka (28.) 3:1 Michał Prusek (38.), 4:1 Tomasz Kropidło (45.), 5:1 Marcin Pastuszka (52.), 5:2 Kamil Czerwińśki (53.), 6:2 Radosław Rakowski (55.), 7:2 Michał Prusek (56.), 7:3 Wojciech Dragon (58.), 8:3 Tomasz Kropidło (60.+2.)