pless.pl

Reklama

Gorące tematy

  • 18 grudnia 2014
  • 19 grudnia 2014
  • wyświetleń: 6975

Poseł przenosi się do klubu PSL

We wrześniu poseł Artur Górczyński wraz z grupą jedenastu posłów opuścił partię Twój Ruch. Parlamentarzysta z Goczałkowic-Zdroju ma dołączyć do klubu parlamentarnego Polskiego Stronnictwa Ludowego - donosi TVP Info.

Sześciu posłów z koła Bezpieczeństwa i Gospodarki, tworzonego przez byłych członków Twojego Ruchu, przechodzi do PSL - dowiedziała się reporterka TVP Info Karolina Lewicka.

artur górczyński
Artur Górczyński · fot. bielsko.tv


Obok Artura Górczyńskiego są to posłowie: Artur Dębski, Tomasz Makowski, Michał Pacholski, Paweł Sajak i Henryj Kmiecik. Dokumenty jeszcze nie zostały podpisane, spotkanie z szefem klubu PSL Janem Burym planowane jest na na czwartek.

---

Artur Robert Górczyński to absolwent Policealnego Studium Pracowników Służb Społecznych w Katowicach, którą ukończył w 1997 roku. Odbył też kursy specjalistyczne organizowane przy Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Warszawie. Był pracownikiem socjalnym w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Katowicach.

W czerwcu 2011 został członkiem Ruchu Palikota i przewodniczącym oddziału tej partii w Bielsku-Białej. W wyborach parlamentarnych w 2011 kandydował z 1. miejsca na liście tego ugrupowania w okręgu wyborczym nr 27 w Bielsku-Białej i uzyskał mandat poselski, otrzymując 9980 głosów. W październiku 2013, w wyniku przekształcenia Ruchu Palikota, został działaczem partii Twój Ruch. Kandydował bez powodzenia w wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2014 roku.

26 września tego samego roku wraz z grupą posłów opuścił TR. Tydzień później współtworzył koło poselskie Bezpieczeństwo i Gospodarka.

ab / pless.pl
źródło: tvp.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.