pless.pl

Reklama

Gorące tematy

  • 16 grudnia 2014
  • 18 grudnia 2014
  • wyświetleń: 7732

Będzie drogowa "czterolatka"?

Drogi i ich stan wydają się być najczęściej poruszanym tematem na dotychczasowych sesjach Rady Miejskiej w Pszczynie. Samorządowcy chcą wiedzieć w jakim stanie są ulice w naszej gminie i gdzie przeprowadzono remonty.

O tym, że o drogach na sesjach się mówi, wspominaliśmy już wcześniej, kiedy Marcelina Leki dopytywała o remont ulicy Zbożowej na Starej Wsi. Na ostatniej sesji do dyskusji włączyli się inni radni.

I sesja Rady Miejskiej 2014-2018 - 27.11.2014
Radny Ryszard Baron · fot. Oskar Piecuch / pless.pl


Radny Ryszard Baron (część osiedla Stara Wieś i osiedle Kępa) złożył wniosek o udzielenie informacji dotyczącej łącznej długości wszystkich publicznych dróg gminnych z wyszczególnieniem na drogi o nawierzchni trwałej, utwardzonej i gruntowej. Poprosił również o przygotowanie tabeli z takimi samymi danymi dotyczącymi wszystkich osiedli i sołectw na terenie gminy.

Marek Szklorz (Kolonia Jasna) poparł wniosek radnego Ryszarda Barona. - Czy nie pokusić się o stworzenie planów dla poszczególnych osiedli i sołectw, byśmy mieli pogląd w okresie czteroletnim co jest przewidziane do remontu i na co mogą liczyć nasi mieszkańcy? - zapytał, dodając, że takie dokumenty powinny być uzgodnione z radami sołeckimi, osiedlowymi oraz komisjami.

I sesja Rady Miejskiej 2014-2018 - 27.11.2014
Radny Marek Szklorz · fot. Oskar Piecuch / pless.pl


Okazało się, że takie starania już były czynione podczas poprzedniej kadencji.

- Próba przygotowania harmonogramu remontu wszystkich dróg gminnych była już podjęta w trakcie poprzedniej kadencji. Komisja gospodarki przejechała po gminie i ma pewne przemyślenia - odpowiedział burmistrz Dariusz Skrobol. - W obecnej radzie są radni z tamtej komisji. Takie propozycje złożyli też sołtysi i przewodniczący osiedli. Materiał bazowy do takiego opracowania jest - wyjaśnił.

Jak powiedział burmistrz, w poprzedniej kadencji taki dokument próbował stworzyć radny Henryk Kopiec (osiedle Polne Domy i część osiedla Powstańców Śląskich) i liczy, że to doświadczenie i wiedza będą wykorzystane teraz, choć zaznaczył, że takie przygotowanie potrwa.

Burmistrz dodał, że takie opracowanie może mieć również dość poważne wady. - Jeśli stworzymy taki dokument, to tak naprawdę ktoś w gminie zostanie na 4 lata odsunięty od remontów, a tak na pewno będzie ze względu na ilość dróg. Należy też pamiętać, że sytuacja na drogach jest dynamiczna - tłumaczył Dariusz Skrobol.

droga, budowa, remont
Czy powstanie czteroletni plan remontów dróg? · fot. ab


Kilka dni po sesji radni Marek Szklorz oraz Arkadiusz Gardiasz (obydwaj Kolonia Jasna) złożyli interpelację w sprawie przedstawienia nakładów finansowych jakie poniosła gmina Pszczyna z podziałem na sołectwa i osiedla, a dotyczące remontów i inwestycji drogowych wraz z chodnikami w okresie od 2006 do 2014 roku.

new / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.