pless.pl

Reklama

Gorące tematy

  • 3 grudnia 2014
  • wyświetleń: 8679

Radni dostaną tablety za 60 tys. zł

27 tabletów z licencjami oraz specjalny telewizor LED - te urządzenia mają już wkrótce usprawnić działanie Rady Miejskiej w Pszczynie. Za wszystkie gmina zapłaci ponad 60 tysięcy złotych.

Pod hasłem "Dostawy systemu informatycznego do zarządzania pracami Rady Miejskiej w Pszczynie oraz obsługi Biura Rady Miejskiej" Urząd Miejski w Pszczynie zamówił 27 tabletów wraz z licencjami oraz telewizor LED.

Początkowo (w sierpniu) planowano wydać na zakup urządzeń nie więcej niż 50 tysięcy złotych, jednak w październiku na ten cel zabezpieczono dodatkowe 12 tysięcy złotych. W tej kwocie zmieścił się jeden z oferentów - spółka MW Concept z Lubonia zaproponowała realizację zamówienia za 61.789,05 zł.

Tablet,
Radni idą z duchem czasu - będą korzystać z tabletów. · fot. Oskar Piecuch / pless.pl


Jaka w tej kwocie jest faktyczna wartość tabletów, a jaka oprogramowania nie wiemy. Jak powiedziała nam zastępczyni burmistrza Barbara Sopot-Zembok, zamawiający nie wymagał wyszczególnienia kwoty na poszczególne elementy realizacji zamówienia. Nie wiadomo też jeszcze jakie będą modele urządzeń.

Z nowych urządzeń radni skorzystają zarówno podczas sesji, jak i po jej zakończeniu. Członkowie Rady będą mogli zabrać tablety do domu. Czy będą mogli instalować na tabletach inne oprogramowania niż dotyczące ich pracy w Radzie Miejskiej oraz czy będą mogli korzystać z nich prywatnie?

- Wraz z przekazaniem tabletów radni będa zobowiązani do przestrzegania zapisów umowy użyczenia sprzętu i wykorzystywania sprzętu do celów służbowych - odpowiedziała nam Barbara Sopot-Zembok.

W sierpniu przewodniczący Rady Miejskiej Leszek Szczotka w rozmowie z naszą redakcją zaznaczył, że zakup nowych urządzeń pozwoli zaoszczędzić na papierze oraz druku. Czy tak faktycznie będzie oraz jak z pracą na tabletach będą sobie radzić radni, dowiemy się najprawdopodobniej na początku przyszłego roku, kiedy sprzęt trafi do samorządowców.

new / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.