pless.pl

Reklama

Gorące tematy

  • 20 listopada 2014
  • 22 listopada 2014
  • wyświetleń: 17492

Powiat: zwycięski PiS bez starosty?

Prawo i Sprawiedliwość będzie miało największą liczbę radnych w powiecie, ale niewykluczone, że nie będzie miało swojego starosty.

Po ogłoszeniu wyników wszystko wskazywało na to, że nowym starostą może być Waldemar Januszewski, przewodniczący PiS w powiecie pszczyńskim. Teraz okazuje się, że dobry wynik Prawa i Sprawiedliwości w powiecie niekoniecznie będzie sukcesem.

W Radzie Powiatu Pszczyńskiego możliwa jest bowiem koalicja Platformy Obywatelskiej, Pszczyńskiego Porozumienia Samorządowego i Ligi Samorządowej Ziemi Pszczyńskiej. Razem te trzy ugrupowania miałyby 14 z 23 mandatów. W opozycji pozostałoby tylko Prawo i Sprawiedliwość (9 mandatów)Jak udało się naszej redakcji dowiedzieć, odbyły się już nawet w tej sprawie spotkania zainteresowanych stron. Co prawda - jak powiedziała nam osoba blisko związana z tymi negocjacjami - są rozbieżności w programie oraz w personaliach, ale wszystko zmierza w kierunku porozumienia. Miałoby ono zostać zawarte po ogłoszeniu wyników do sejmiku wojewódzkiego. Niewykluczone, że starostą pozostałby Paweł Sadza.

Prezentacja wydawnictwa "Pszczyna - Monografia Historyczna" - 12.11.2014
Paweł Sadza w uścisku z burmistrzem Dariuszem Skrobolem podczas prezentacji wydawnictwa "Pszczyna - Monografia Historyczna" - 12.11.2014 · fot. Oskar Piecuch / pless.pl


Według naszych informacji, koalicja Platformy Obywatelskiej, PPS i Ligi Samorządowej miałaby także przełożenie na współpracę tych ugrupowań w pszczyńskiej radzie miejskiej.

Skład nowej rady powiatu:

new / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.