pless.pl

Reklama

Gorące tematy

  • 12 listopada 2014
  • 13 listopada 2014
  • wyświetleń: 8387

Nowy punkt informacji na dworcu

W środę na dworcu kolejowym w Pszczynie otwarty został Powiatowy Punkt Informacji Turystycznej. To miejsce, gdzie turyści przyjeżdżający pociągiem mogą uzyskać podstawowe informacje na temat atrakcji w powiecie.

Już dziś można tu odebrać materiały promocyjne, liczne wydawnictwa, turystyczną mapę Pszczyny oraz wiele folderów dotyczących miejsc, których podczas wycieczki pominąć nie można. Są także ulotki, z których dowiemy się sporo o historii miasta i regionu, a także postaciach, które miały wpływ na jego kształtowanie.

Powiatowy Punkt Informacji Turystycznej na dworcu PKP - 12.11.2014 · fot. Oskar Piecuch / pless.pl


Głównym celem jest to, by turysta miał dostęp do informacji o wszystkich atrakcjach turystycznych regionu. To ma być jedna kompletna baza danych miejsc wartych zobaczenia, ciekawych imprez oraz aktualnej informacji o możliwościach zakwaterowania.

- To kolejny element promocji powiatu. Chcemy, aby powiat był widoczny i angażujący się również w to, czym powiat pszczyński żyje - w turystykę - powiedział podczas otwarcia punktu starosta Paweł Sadza. - Wyposażenie biura kosztowało około 5 tysięcy złotych, miesięczny koszt to nieco ponad tysiąc złotych ze wszystkimi mediami. Wymiennie będą tu pracować osoby z promocji. Docelowo będzie zatrudniona tu inna osoba.

Powiatowy Punkt Informacji Turystycznej będzie czynny:

w okresie od października do marca:

poniedziałek - piątek 8.00 - 16.00
sobota - niedziela 10.00 - 14.00

w okresie od kwietnia do września:
poniedziałek - piątek 8.00 - 18.00
sobota - niedziela 10.00 - 18.00

new / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.