pless.pl

Reklama

Gorące tematy

  • 11 listopada 2014
  • wyświetleń: 9928

Obchody Święta Niepodległości

W Pszczynie we wtorek odbyły się uroczyste obchody 96. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Obchody Święta Niepodległości w Pszczynie w dniu 11 listopada rozpoczęły się od uroczystej mszy świętej w intencji Ojczyzny, odprawionej w kościele pw. Wszystkich Świętych.

Po mszy uczestnicy obchodów przeszli wraz z towarzyszącą im orkiestrą dętą KWK "Krupiński" na pszczyński rynek. Przed ratuszem odbyła druga część uroczystości, w trakcie której głos zabrali starosta Paweł Sadza i burmistrz Dariusz Skrobol.

Święto Niepodległości w Pszczynie - 11.11.2014 r. · fot. Andrzej Grynpeter


W uroczystościach udział wzięli m.in. posłowie, przedstawiciele władz, kombatanci, harcerze, uczniowie, przedstawiciele służb mundurowych, członkowie Bractwa Kurkowego oraz mieszkańcy Pszczyny.

Trzy osoby zostały odznaczone okolicznościowymi medalami przyznanymi przez zarząd główny Związku Sybiraków za integrację i wsparcie środowiska sybiraków. Osobami tymi zostały: Panie Dorota Garus i Renata Sosna, a także Pan dr Marian Małecki.

Obchody Święta Niepodległości uświetnił krótkim występem Chór "Lutnia".

Jak co roku, w dniu Święta Niepodległości burmistrz Pszczyny, przyznał odznaczenia w formie symbolicznych kordzików, czyli broni paradnej przyznawanej zasłużonym dla Pszczyny przedstawicielom służb mundurowych. W tym roku otrzymali je: Władysław Frydel (Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Pszczynie), Eryk Figołuszka (Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Pszczynie), a także Stanisław Kuglarz (inspektor ds. Ochrony Przeciwpożarowej Urzędu Miejskiego) i Pro Memoria - Stowarzyszenie Bitwy pod Pszczyną 1939.

Na zakończenie pod pamiątkową tablicą pod Urzędem Miejskim zostały złożone wieńce i wiązanki kwiatów.

new, Andrzej Grynpeter / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.