pless.pl

Reklama

Gorące tematy

  • 15 października 2014
  • 17 października 2014
  • wyświetleń: 11125

PiS przedstawił swoich kandydatów

W siedzibie pszczyńskiego PiS-u poseł Stanisław Szwed przedstawił kandydatów Prawa i Sprawiedliwości do rady powiatu pszczyńskiego i sejmiku województwa śląskiego oraz kandydata na burmistrza Pszczyny.

- Dobieraliśmy ludzi kompetentnych, którzy potrafią w swoim środowisku dobrze działać i mają realne szanse na zwycięstwo - mówił na konferencji prasowej poseł Prawa i Sprawiedliwości i zarazem pełnomocnik okręgowy partii - Stanisław Szwed.

Konferencja prasowa PiS - 15.10.2014 · fot. ab / pless.pl


Obok liderów list do rady powiatu i sejmiku województwa śląskiego zaprezentowano kandydata na burmistrza Pszczyny. 49-letni Czesław Moń jest emerytowanym górnikiem - pracował w dozorze górniczym. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego mieszka w Jankowicach. Na co dzień jest asystentem posła Stanisława Szweda.

- Nie mam wielkiego doświadczenia samorządowego. Uważam jednak, że moje doświadczenie w związku zawodowym Solidarność i wykształcenie na uczelni wyższej pozwoli dobrze organizować pracę samorządu, bo tak naprawdę wiele zależy od doboru ludzi, którzy są pracownikami Urzędu Miejskiego - stwierdził Czesław Moń.

Okazuje się, że lokalni działacze Prawa i Sprawiedliwości zastanawiali się nad udzieleniem poparcia dla starającego się o reelekcję burmistrza Dariusza Skrobola, którego działania oceniają pozytywnie.

- Nie oceniamy burmistrza źle, jego działania są pozytywne, ale uważamy, że dla demokracji jest dobrze, jak się ma swoich kandydatów. Tym bardziej, że jesteśmy dużą partią - dodał poseł Stanisław Szwed.

Liderzy list do rady powiatu:
okręg nr 1 - Bronisław Gembalczyk
okręg nr 2 - Aleksander Malcher
okręg nr 3 - Bogumiła Boba
okręg nr 4 - Waldemar Januszewski
okręg nr 5 - Helena Gąska

Kandydaci do sejmiku woj. śląskiego z powiatu pszczyńskiego:
miejsce nr 3 - Grzegorz Gaża
miejsce nr 10 - Ryszard Mejsak

ab / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.